پنجشنبه, 28 تير 1397 - الخميس 07 ذو القعدة 1439 - Thursday 19th July 2018

نیاز جدی به کادر آموزشی کامل می باشیم/در مدارس استثنایی مشکلات استثنایی وجود دارد

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
مدیر و مربیان آموزشگاه ارمغان تربیت دامغان؛
نیاز جدی به کادر آموزشی کامل می باشیم/در مدارس استثنایی مشکلات استثنایی وجود دارد
مقوله فراموشی و گمنامی معلمان زحمت کش مسئله تازه ای نیست اما در این میان معلمان آموزشگاه های استثنایی از مظلومیت بیشتری برخوردار می باشند ودر کنار آن دانش آموزان کم توان شهرمان که امکان تحصیل در آموزشگاه های عادی را به دلیل نداشتن امکانات آموزشی برای این قشر کم رنگ و غیر ممکن کرده است.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ معلمان و کودکان استثنایی در بسیاری از موارد مظلومانه فراموش شده‌اند و تنها نگاهی نو در تصمیم گیری‌ها می‌تواند آرام‌بخش این قشر از جامعه باشد.

 کودکان استثنایی که از آنان به عنوان بهشتیان روی زمین یاد می‌شود، دارای مشکلات خاص خود هستند و به طور طبیعی مربیان و معلمانی که با این قشر از جامعه کار می‌کنند نیز به واسطه مشکلات این کودکان سختی کار بیشتری نسبت به دیگر معلمان دارند.

مدیر و مربیان آموزشگاه ارمغان تربیت دامغان که با عشق و علاقعه ویژه اقدام به آموزش کودکانی می کنند که به فرشته های روی زمین شهرت یافته اند فرشتگانی که کافی است فقط یک بار در کنارشان بنشینید و از صحبت و همنشینی با این جوانان و نوجوانان و دنیای معصومشان لذت ببرید.

در مدارس استثنایی مشکلات استثنایی وجود دارد

صادق حاج عیدی مدیر مدرسه ارمغان تربیت دامغان در گفتگو با خبرنگار تیتر یک گفت: در مدارس استثنایی مشکلات استثنایی وجود دارد که با تمام  این موارد به کار آموزش و پرورش این عزیزان ادامه می دهیم.

حاج عیدی گفت: ابتدای سخن از همه خیرینی که تاکنون باعث ادامه روند آموزش دراین مرکز شده اند تشکر کرد و مردم شهرستان و تمامی خیرین دعوت کرد که از این مدرسه بازدید کنند و از نزدیک با کارهای این مرکز آشنا شوند.

وی در ادامه اضافه کرد: مشکلات نبود نیرو و جذب آن از سوی سازمان باعث ایجاد سخت شدن روند آموزش و فشار بیشتر به معلمین باقیمانده شده است زیرا هر معلمی نمی تواند به این کودکان آموزش دهد و نیاز به جذب معلمین مخصوص این قشر می باشد.

مدیر مدرسه ارمغان تربیت ادامه داد: هم اکنون در بعضی از کلاسها به دلیل نداشتن معلم ما پایه های دوم و سوم را با یک معلم و در یک کلاس برگزار می کنیم که در کنار تمام مشکلات این دانش آموزان شما ببینید چه فشار مضاعفی به معلم وارد می شود.

سرمایه گذاران به فکر افراد معلول باشند

حاج عیدی در مورد بیکاری افراد استثنایی و معلول نیز افزود: خوب کشور ما دچار معضل بیکاری می باشد و در کنار افراد دیگر این قشر هم طبعا مشکلات بیشتری با توجه به وضعیت جسمی دارند اکنون در بعضی از نقاط کشور کارخانه ها و کارگاهایی راه افتاده است که با استفاده از این قشر مشغول بکار هستند امیدوارم در شهرستان دامغان نیز این اتفاق بیافتد و خیرین و صاحبان ثروت در بحث اشتغال زایی این قشر را مد نظر داشته باشند.

نیاز جدی به کادر آموزشی کامل می باشیم

وی ادامه داد: برای آموزش نیاز به داشتن کادر کامل می باشیم یکی از مهمترین مسائل آموزشی این کودکان مسائل تربیتی آنان می باشد ولی به دلیل نداشتن معاونت پرورشی خیلی موفق نیستیم اما تمام تلاشمان را میکنیم تا آن را جبران کنیم و برای این دانش آموزان کم نگذاریم و با برنامه ریزی به این مهم برسیم.

مدیر مدرسه ارمغان تربیت گفت: وجود تخصص هایی مانند مشاور، گفتار درمان، مربی بهداشت،کار درمان، مربی پرورشی و .... نیاز این آموزشگاه است که بتوانند یک کار تیمی خوب و آموزشی انجام دهند اما با بازنشست شدن تعدادی از همکاران و نبود جایگزین و نداشتن اعتبار کافی امکان برخی آموزشها به صورت کامل، واقعا سخت می باشد و از کیفیت لازم آموزشها برخوردار دیگر نیست.

حاج عیدی افزود: در حال حاظر مدرسه با این همه وسعت و مشکلات تنها یک خدمت گذار دارد و پستهای سرایدار و مهماندار ندارد که واقعا نیاز آنها با توجه به وجود این دانش آموزان نیاز است.

هاتف علیمیرزایی یکی از معلمان با تجربه مدرسه ارمغان تربیت دامغان در ادامه گفتگو به خبرنگار تیتر یک گفت:

معلمان کودکان استثنایی نیز از مشکلات و بی‌توجهی‌هایی رنج می‌برند که به عنوان نمونه می‌توان به حذف حق استثنایی در مورد این معلمان اشاره کرد.

وی افزود: از ابتدای سال 88 یعنی همگام با آغاز اجرای قانون خدمات کشوری، حق استثنایی در فیش حقوق معلمان حذف شد به طوری که یک معلم استثنایی که به مراتب سختی کار بیشتری از یک معلم دانش‌آموز عادی دارد نیز از این حق خود بی‌نصیب شد.

 مسئولین قانون بازنشستگی 25 ساله معلمان استثنایی را پیگیری کنند

علیمیرزایی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلات، ملغی شدن قانون بازنشستگی 25 ساله معلمان استثنایی است.

وی یادآور شد: در این قانون با توجه به فرسودگی کار در مدارس استثنایی سن بازنشتگی را 25 سال مشخص کرده بودند و آموزگار مدرسه استثنایی با مدرسه عادی یکسان شمرده شد و باید مدت 30 سال خدمت کند

علیمیرزایی خاطرنشان کرد: با توجه به قانون قبلی مبنی بر بازنشستگی 25 ساله فرهنگیان استثنایی، این افراد به ازای هر پنج سال، شش سال حق بازنشستگی پرداخت کرده‌اند که باید بعد از تغییر این قانون و 30 ساله شدن بازنشستگی این افراد، مبلغ اضافی به آنان بازگردانده شود که تاکنون این مسئله نیز تحقق پیدا نکرده است.

توجه بیشتر با نگاهی تازه به این قشر ضروری است

با توجه به شرایط این دانش آموزان که جزء اقشار آسیب پذیر می باشند و مشکلات عدیده آنان و همچنین شرایط سخت آموزش آنان نیاز توجه خاص به معلمین و دانش آموزان احساس می شود

حضور افرادی با تجربه آموزش استثنایی در مراکز تصمیم‌گیر و همچنین پیگیری مصوباتی که تاکنون اجرا نشده و یا به صورت ناقص به اجرا درآمده است، تسکین دهنده برخی از مشکلات این قشر است که به نظر نمی‌رسد توقعی بی‌جا باشد برای کسانی که اینگونه بار آموزشی کودکان را برعهده گرفته اند.

قطعا همگی اذعان دارند مشکلات کودکان استثنایی و معلمان آنان خاص می باشد و قابل مقایسه با دیگر دانش آموزان و همکارانشان نیست اما دیده می شود این قشر از بسیاری از مزایایی که در مدارس عادی دیگران برخوردارند، بی بهره مانده اند و در مظلومیت بسر می برند

نگاه مسئولانه و جدی به مشکلات از سوی مسئولان می طلبد که در دستور کار متولیان قرار گیرد تا این اقشار نیز رایحه خوش خدمت را احساس کنند.

 

انتهای پیام /
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

 
0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت