شنبه, 2 تير 1397 - السبت 10 شوال 1439 - Saturday 23rd June 2018

هفته حقوق بشر جهانی در دامغان

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
هفته حقوق بشر جهانی در اداره منابع طبیعی دامغان
همزمان با حمله ناو آمریکائی به هواپیمای مسافربری و به مناسبت هفته حقوق بشر جهانی جلسه ای با حضور کارکنان ادارات و سخنرانی کارشناس سیاسی در اداره منابع طبیعی دامغان برگزار گردید .

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛هفته حقوق بشر جهانی در اداره منابع طبیعی دامغان

همزمان با حمله ناو آمریکائی به هواپیمای مسافربری و به مناسبت هفته حقوق بشر جهانی جلسه ای با حضور کارکنان ادارات و سخنرانی کارشناس سیاسی در اداره منابع طبیعی دامغان برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛همزمان با حمله به هواپیمای مسافربری ایران که تهران به مقصد دوبی در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۶۷ (۳ ژوئیه ۱۹۸۸ میلادی)از سوی ناو یواس‌اس وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکابر فراز خلیج فارس سرنگون شد و تمامی ۲۹۰ سرنشین آن که شامل ۴۶ مسافر غیر ایرانی و ۶۶ کودک بودند، جان باختند، این اتفاق از نظر میزان تلفات انسانی، هشتمین حادثه مرگبار هوایی تاریخ و به مناسبت هفته حقوق بشر جهانی جلسه ای در اداره منابع طبیعی دامغان برگزار گردید.

همزمان با حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری به مناسبت هفته حقوق بشر جهانی جلسای با حضور کارکنان ادارات و سخنرانی آقای کاتبی کارشناس سیاسی در اداره منابع طبیعی دامغان برگزار گردید.

آقای کاتبی در خصوص حقوق بشر بیان داشت : حقوق بشر اساسی‌ترین و ابتدایی‌ترین حقوقی است که هر فرد به طور ذاتی، فطری و به صرف انسان بودن از آن بهره‌مند می‌شود و مطابق اعلامیه جهانی حقوق بشر و سایر اسناد بین‌المللی این حقوق ویژگی‌هایی همچون جهان شمول بودن، سلب ناشدنی، انتقال ناپذیری، تفکیک‌ناپذیری، عدم تبعیض و برابری طلبی، به هم پیوستگی را دارا است.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه گفتفلسفه حقوق بشر، به بررسی مبانی اساسی مفهوم حقوق بشر می‌پردازد و محتوای آنرا به نقد می‌کشد و نقض حقوق بشر زمانی رخ می‌دهد که توسط دولت و یا نهاد غیردولتیبرخی از افراد مورد سوءاستفاده قرار بگیرند، یا حقوق اساسی (از جمله حقوق مدنی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی) آن‌ها انکار و نادیده گرفته شود، و یا هنگامی که هر دولت یا نهاد غیردولتی بخشی از پیمان میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی و یا دیگر حقوق بین‌المللی و حقوق بشر دوستانه را در مورد برخی از افراد رعایت نکند جنگ‌ها و جنایات جنگی، جنایت علیه بشریت از جمله نسل‌کشی، نقض قوانین بین‌المللی بشردوستانه از جدی‌ترین موارد نقض حقوق بشر به شمار می‌روند.

افشاگری و آگاه ساختن جهان و اعتراض به رفتارهای غیرانسانی اغلبمنجر به درخواست برای کمک و گاهی بهبود شرایط می‌شود .

ایشان در پایان برخی ویژگی های مستکبران را خود برتربینی – حق ناپذیریو مجاز بودن به انواع جنایت به بشریت از جمله کشتار و جنایتهای آمریکای جنایت کار به مردم جهان اعلام نمود .

در پایان به رسم یادبود و تقدیر به

خانم سیده طیبه رضائی از مرکز بهداشت

خانم حمیده خورزانی از فرمانداری دامغان

و آقای علیرضا خادمیان از شرکت گاز

آقای ابراهیم مهرابی از منابع طبیعی

لوح سپاس و هدایائی اهدا شد .

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت