شنبه, 2 تير 1397 - السبت 10 شوال 1439 - Saturday 23rd June 2018

هفت شکارچی اسلحه‌ های خود را به حفاظت محیط ‌زیست دامغان تحویل دادند

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
هفت شکارچی اسلحه‌ های خود را به حفاظت محیط ‌زیست دامغان تحویل دادند
رئیس حفاظت محیط‌زیست شهرستان دامغان با اشاره به تحویل چندین اسلحه از سوی شکارچیان گفت: این اسلحه‌ها هم‌اکنون در حفاظت محیط‌زیست شهرستان دامغان نگهداری می‌شوند.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ فرامرز اسفندیاری در گفت‌وگو با خبرنگار تیتریک با تقدیر از این اقدام پسندیده شکارچیان اظهار کرد: اگر اهمیت حیات‌وحش به‌درستی برای آحاد مردم تبیین شود بی‌تردید بسیاری از شکارچیان امروز در شمار دوستداران و حافظان حیات‌وحش و طبیعت قرار می‌گیرند.

رئیس حفاظت محیط‌زیست شهرستان دامغان با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی مختلف در راستای تقبیح شکار حیات‌وحش در دامغان گفت:طی دو ماه اخیر هفت شکارچی قانونمند و‌دوستدار محیط زیست اسلحه‌های خود را به حفاظت محیط‌زیست شهرستان دامغان تحویل دادند.


وی ادامه داد: این شکارچیان اسلحه‌های شکاری خود را با هدف حفاظت از گونه‌های ارزشمند جانوری،جلوگیری از شکار بی‌رویه و حفظ تنوع زیستی منطقه و احترام به طبیعت و زیبایی‌های آن تحویل دادند.

اسفندیاری افزود: دامغان و خصوصا زیست‌گاه‌ها و شکارگاه‌های قوشه، طالو، نصرت آباد، شیربند، کوه سفید آهوانو، تویه دروار، گیوتنگه، سرکویر، کوه زر، رشم و ...به‌دلیل بهره‌مندی از شرایط آب و هوایی و توپوگرافی مناسب، از مهمترین زیست‌گاه‌های گونه‌های مختلف جانوری هستند که حیات وحش متنوع و متعددی در دامان خود جای دادند.

وی با بیان اینکه حفاظت از طبیعت بکر و حیات‌وحش نیازمند همراهی و همکاری مردم محلی است تصریح کرد: اگر مزایا و اهمیت وجود حیات‌وحش برای مردم محلی تشریح شود و مردم بدانند که حضور آنها می‌تواند به اقتصاد مردم و شهرستان کمک کند بدون‌شک بیش از پیش در حفظ آنها تلاش می‌کنند.

رئیس حفاظت محیط‌زیست شهرستان، شهر دامغان را یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایران برشمرد و اضافه کرد: دامغان شهری است با قدمتی هفت‌هزار ساله و تاریخی کهن و همین قدمت بالا و غنای فرهنگی مردم آن، شرایط را برای اثرگذاری بیشتر فعالیت‌های فرهنگی در آن مهیا کرده است.


انتهای پیام /
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت