ویژگی پنجمین جشنواره ملی پسته دامغان، برگزاری نمایشگاه سراسری با حضور هنرمندان بین المللی است

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری دامغان:
ویژگی پنجمین جشنواره ملی پسته دامغان، برگزاری نمایشگاه سراسری با حضور هنرمندان بین المللی است
رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری دامغان گفت:هدف از برگزاری کلیه جشنواره ها معرفی هر چه بهتر و بیشتر شهر و استان برگزار کننده است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دامغان در گفتگو با خبرنگار تیتریک و کمیته اطلاع رسانی پنجمین جشنواره ملی پسته ایران - دامغان با اشاره به ضرورت و برکات جشنواره پسته گفت: 
 
هدف از برگزاری کلیه جشنواره ها معرفی هر چه بهتر و بیشتر شهر و استان برگزار کننده است. در هر جشنواره جاذبه های گردشگری، صنایع دستی و آثار تاریخی شهر میزبان، بهتر معرفی می شود و گردشگران و مهمانان دور و نزدیک با آداب، رسوم و پوشش آن شهر آشنا می شوند.
 
معصومه داوودیان با اشاره به اهمیت و قدمت شهر دامغان افزود: گروهی از باستان شناسان با تحقیقاتی که در جنوب دامغان انجام داده اند دریافته اند که قدمت  این شهر بالغ بر 60 هزار سال قبل بوده و روزگارانی در کنار دریا و جنگل قرار داشته است. 
 
وی افزود : طبق نظر کارشناسان بعدها و در اثر کم آبی ، دریا به دریاچه نمک تبدیل شده است و بعدها  درختان خشک شده،  به دامنه البرز رسیده است .
 
رییس اداره میراث فرهنگی دامغان افزود : متاسفانه شهر باستانی دامغان به اندازه استحقاقش در ایران و دنیا معرفی نشده است.
 
داوودیان اظهار کرد : این شهرستان قابلیت های زیادی دارد و با برگزاری اینگونه جشنواره ها  هم در سطح ملی و هم در سطح بین المللی بیشتر  معرفی می شود و نتیجتا اطلاعات خوبی از  ان در اختیار همگان قرار می گیرد.
 
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دامغان اظهار امیدواری کرد : امسال با حضور  بالغ بر 100 تاپ لیدر گردشگری ، شهر دامغان  و قابلیت های فرهنگی گردشگری و اقتصادی آن بهتر معرفی گردد.
 
داوودیان در خصوص برنامه های اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جشنواره ملی پسته گفت: برگزاری نمایشگاه صنایع دستی با 150 غرفه به صورت کشوری و با حضور هنرمندان بین المللی، بازدید رایگان از آثار تاریخی دامغان،اجرای برنامه های هنری در فضای سالن و اجرای نمایش در پارک ها و مجموعه چشمه علی از برنامه های جانبی جشنواره است.
 
 وی خاطر نشان کرد : در حال حاضر 15 اقامتگاه بوم گردی در روستا ها آماده پذیرایی از گردشگران و مهمان این جشنواره می باشند.
 
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دامغان اظهار کرد : ویژگی جشنواره پنجم پسته،  برگزاری نمایشگاه سراسری با حضور هنرمندان بین المللی است که در سال های قبل به صورت شهرستانی و استانی برگزار می شد.
انتهای پیام / م
0
Your rating: None

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت