پلاسمای خون‌های اهدایی صادر نمی‌شود/ رد شایعات بی‌اساس

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
مدیرعامل سازمان انتقال خون:
پلاسمای خون‌های اهدایی صادر نمی‌شود/ رد شایعات بی‌اساس
مدیرعامل سازمان انتقال خون، درباره اهدای پلاسمای خون به عنوان سنتی حسنه، گفت: پلاسمای اهدایی مردم به خارج از کشور صادر نمی‌شود و لذا مردم شایعات این حوزه را باور نداشته باشند.

 علی‌اکبر پور فتح‌الله ظهر سه شنبه در حاشیه سفر خود به استان سمنان در جمع خبرنگاران بابیان اینکه در حال حاضر ۶۰ درصد داروهای مشتق از پلاسمای کشور با پلاسمای ایرانی تأمین می‌شود، تأکید کرد: با تمهیدات اندیشیده امیدواریم در آینده نزدیک این میزان به ۱۰۰ درصد افزایش یابد.

وی افزود: اهدای پلاسما توسط مردم و تولید داروهای این حوزه در داخل کشور باعث شده تا از خروج ۱۸ میلیون دلار ارز جلوگیری شود که این امر نوید روزهای خوشی را در صنعت داروسازی کشور می‌دهد.

تفکیک اجزای خون در ۱۵ مرکز

مدیرعامل سازمان انتقال خون، بابیان اینکه پلاسمای اهدایی کشور به‌هیچ‌عنوان صادر نمی‌شود، گفت: مردم شایعات در حوزه صادرات و یا اهدای پلاسما به کشورهای همسایه و ... را باور نکنند.

پورفتح‌الله بیان کرد: پلاسمای تولیدی در داخل برای تبدیل به دارو به خارج از کشور ارسال شده و پس از فرآوری به داخل کشور باز می‌گردد و از سوی دیگر باید گفت با تولید دارو از پلاسمای ایرانی نگرانی درباره جابه‌جایی بیماری‌ها نوظهور نیز به طرز قابل توجهی کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه ۱۵ مرکز جامع اهدای پلاسما در کشور فعالیت دارند، ادامه داد: این مراکز به روش فرزیس، اجزای خون را از یکدیگر جدا می‌کنند.

مهر

انتهای پیام / م

0
Your rating: None

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت