چهارشنبه, 30 خرداد 1397 - الأربعاء 07 شوال 1439 - Wednesday 20th June 2018

پيام‌رسان بومي رونمايي مي‌شود

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
نماینده مردم دامغان؛
پيام‌رسان بومي رونمايي مي‌شود
نماينده مردم دامغان در مجلس گفت: پيام‌رسان بومي ظرف چندماه آينده رونمايي مي‌شود.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ابوالفضل حسن‌بيگي در خصوص جزئيات جلسه غير علني مجلس براي بررسي وضعيت فضاي مجازي و پيام رسان هاي ملي گفت: آقاي فيروز آبادي دبير شوراي عالي فضاي مجازي در اين جلسه نظرات دولت در خصوص فضاي مجازي و همچنين مسائل فني و بين المللي در حوزه فضاي مجازي را بيان کردند و در اين راستا نکات حائز اهميتي وجود داشت.
 در کشور چين، کره جنوبي و ژاپن فضاي مجازي، ملي است و دولت ها از اين طريق نيازمندي هاي مردم را تامين
 مي کنند.
وي با بيان اينکه آقاي فيروزآبادي اعلام کرد که زيرساخت ها براي طراحي فضاي مجازي بومي و ملي آماده شده و از نظر فني و علمي ايران از توانايي بالايي براي طراحي برخوردار است گفت: آقاي فيروز آبادي اعلام کرد در حال حاضر توانايي داريم ۲۰ تا ۲۵ ميليون ادمين را تحت پوشش قرار دهيم اما از آنجايي که پيش بيني مي کنيم حداقل ۵۰ تا ۶۰ ميليون نفر از جمعيت کشور و حتي ايرانيان خارج از کشور آمادگي دارند عضو اين سيستم بومي شوند، بايد طراحي جديد براي عضويت بيش از ۶۰ ميليون نفر در سيستم پيام رسان ملي داشته باشيم.
عضو فراکسيون نمايندگان ولايي مجلس اظهار داشت: دبير شوراي عالي فضاي مجازي معتقد بود مهم‌ترين جنگ در جهان امروز، جنگ فضاي مجازي و جنگ نرم است. دشمن به فکر اين است که به امنيت ملي ما، فرهنگ اجتماعي و فرهنگ اسلامي ما لطمه وارد کند، لذا خطرات و مشکلات را به صورت شفاف بيان کردند.
وي ادامه داد: دبير شوراي عالي فضاي مجازي از دولت و مجلس خواست با توجه به ابزار فني که براي طراحي پيام رسان ملي که بتواند بيش از ۶۰ ميليون نفر را تحت پوشش قرار دهد، لازم است،  دولت و مجلس اعتبارات مورد نياز را در شوراي عالي فضاي مجازي قرار دهند.
حسن‌بيگي گفت: از نظر علمي دانشگاه ها، جوانان ما و گروه هاي زيادي در کشور وجود دارند که از توانايي فني لازم براي طراحي چنين پيام رساني برخوردار هستند  و هيچ مشکلي در طراحي چنين سيستمي وجود ندارد، لذا آنچه که دولت و مجلس مصوب کنند قابل اجراست.
نماينده مردم دامغان گفت: نکته ديگري که مورد سوال نمايندگان بود اشتغالي بود که در فضاي مجازي وجود دارد. آقاي فيروزآبادي از نظر علمي و فني توضيح داد که اگر به فضاي بومي روي بياوريم، اشتغالي که ايجاد شده نه تنها کاهش نخواهد يافت بلکه دو تا سه برابر افزايش مي يابد.
عضو کميسيون امنيت ملي مجلس تصريح کرد: نگراني ديگري که نمايندگان داشتند مبني بر اينکه آمريکايي ها سرمايه گذاري زيادي براي نفوذ در سيستم بانکداري و دولت الکترونيک دارند و دبير شوراي عالي فضاي مجازي توضيح داد که کارهايي انجام شده است ولي بايد کارهاي بزرگتري انجام شود. خوشبختانه در اين بُعد هم جوانان ما به علم مسلح و مجهز هستند. مي توانيم به کشورهاي ديگري که متقاضي هستند نيز صادرات فني و تکنولوژي داشته باشيم که سيستم علمي خود را ارتقا دهند.
وي تصريح کرد: مجلس اعلام آمادگي کرد براي رفع اين خلاءهاي قانوني طرح تدوين کند. اگر دولت هم لايحه ارائه کند، در مجلس در اسرع وقت مورد بررسي قرار خواهد گرفت. دبير شوراي عالي فضاي مجازي اين اميد را به مجلس داد که با توجه به توانايي که وجود دارد ظرف چند ماه آينده فضاي مجازي و سيستم پيام رسان بومي به ملت ايران معرفي خواهد شدمهر/.

انتهای پیام /

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت