جمعه, 4 خرداد 1397 - الجمعة 11 رمضان 1439 - Friday 25th May 2018

چهره زخمی دامغان از پروژه های نیمه کاره / آیا دوبانده شدن جاده دامغان – معلمان انجام می شود یا دوباره رها می گردد

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
دامغان؛
چهره زخمی دامغان از پروژه های نیمه کاره / آیا دوبانده شدن جاده دامغان – معلمان انجام می شود یا دوباره رها می گردد
هر چند مسئولان ارشد کشوری، استانی و شهرستانی در تمامی مصاحبه های خود این جاده را به عنوان کریدور شمال به جنوب و از پر اهمیت ترین و اقتصادی ترین جاده های کشور به عنوان محور مواصلاتی نام می برند اما خطرات جانی نیز شهروندان دامغانی و دیگر هموطنانمان را کماکان تهدید می کند.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛هر چند مسئولان ارشد کشوری، استانی و شهرستانی در تمامی مصاحبه های خود این جاده را به عنوان کریدور شمال به جنوب و از پر اهمیت ترین و اقتصادی ترین جاده های کشور به عنوان محور مواصلاتی نام می برند اما خطرات جانی نیز شهروندان دامغانی و دیگر هموطنانمان را کماکان تهدید می کند.

احداث جاده دامغان – معلمان به طول حدود 270کیلومتر در حوزه استحفاظی دامغان از سال 67آغاز شده طی این چند سال فعالیت جاده سازی این محور محدود بوده ولی با تلاش ها و پی گیریهای انجام شده یک باند از این جاده آسفالت شده است واکنون بعد از کذشت سالها در قسمتهایی از آن نیاز به روکش و بازسازی دارد.

جراید و روزنامه ها در همان دوران به نقل از نماینده وقت اینچنین نوشتند" رستمیان با یادآوری این مطلب که وزیر و شهرسازی سهم اعتباری بیشتری برای دوبانده کردن این مسیر برای سال آینده در نظر گرفته عنوان کرد: راه تداوم یکطرفه کردن این جاده را دستور کار داریم و سرعت پیشرفت فیزیکی دوبانده کردن این جاده افزایش پیدا خواهد کرد.

با وجود وعده عملیات اجرایی احداث دوبانده کردن محور دامغان - معلمان به طول ۱۳کیلومتر آغاز شده ولی متاسفانه نیمه کاره رها گردید.

مدتی است از شروع پیگیری ها در جهت اجرای عملیات  دوبانده کردن جاده جندق – معلمان می گذرد و در این ایام از نماینده محترم و مسئولین استانی و شهرستانی در خصوص تخصیص اعتبار برای باند دوم موضوعاتی شنیده می شود که این اخبار خوش امید تازه ای به مردم منطقه مخصوصا اهالی روستاهای همجوار با این جاده را می دهد.

این جاده همچنان هموطنان را به کام مرگ می کشاند و خانواده ها را داغدار می کند.

از آنجایی که عملیات اجرایی این طرح با کندی پیش می رود و عامل قربانی شدن عده زیادی از هموطنان ما تا کنون شده است  و نقش مهم این جاده در منطقه استان سمنان و شهرستان دامغان بر هیچ کس پوشیده نیست با توجه با اینکه مسئولان همواره از اهمیت جاده و کاهش خطرات آن می گویند اما این پروژه نیازمند تسریع در کار است.

باید به خاطر داشته باشیم ایام محرم نزدیک و تردد در این مسیر چند برابر و خطرات آن بیشتر از پیش می گردد و تنها تسریع در این مهم می تواند از تلخ شدن شرایط ناگوار برای مردم وعزاداران در سال جاری جلوگیری کند.

خاطرات تلخ  درگذشت معلمان و خانواده های قربانی در این مسیر هرگز از یاد همشهریان پاک نخواهد شد که اگر پیگری مسئولین در سالهای گذشته در این مهم مطالبه گرانه تر بود شاید شاهد این حوادث تلخ نمی بودیم.

مدتی است از شروع پیگیری ها در جهت اجرای عملیات  دوبانده کردن جاده جندق – معلمان می گذرد و در این ایام از نماینده محترم و مسئولین استانی و شهرستانی در خصوص تخصیص اعتبار برای باند دوم موضوعاتی شنیده می شود که این اخبار خوش امید تازه ای به مردم منطقه مخصوصا اهالی روستاهای همجوار با این جاده را می دهد حال که پیمانکار اجرای پروژه باند دوم محور دامغان- معلمان با برگزاری مناقصه از سوی وزارت راه و شهرسازی مشخص شده است امیدواریم  به زودی کارگاه آن در محل پروژه ایجاد و کلید فعالیت راه سازی آن رسما زده شود.

 


انتهای پیام /
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

 
0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت