شنبه, 2 تير 1397 - السبت 10 شوال 1439 - Saturday 23rd June 2018

کتاب تالیفی عضو هیئت علمی دانشگاه دامغان در سومین دوسالانه کتاب استان سمنان برگزیده شد

@count ساعتارسال به دوستان
کتاب تالیفی عضو هیئت علمی دانشگاه دامغان در سومین دوسالانه کتاب استان سمنان برگزیده شد
در آیین سومین دوسالانه کتاب استان سمنان کتاب مباحثی در توپولوژی و فضاهای توابع که توسط دکتر محمد ابری عضو هیئت علمی دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه تالیف شده است به عنوان کتاب برگزیده دانشگاهی انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ در آیین سومین دوسالانه کتاب استان سمنان که در تالار حکیم الهی مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان برگزار شد،

از ١۶ مولف کتاب های دانشگاهی و ١٠ مولف کتاب های عمومی که در سال های ٩٢ و ٩٣ توسط نویسندگان بومی استان سمنان منتشر شده است تجلیل شد.

در این مراسم، کتاب مباحثی در توپولوژی و فضاهای توابع که توسط دکتر محمد ابری عضو هیئت علمی دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه تالیف شده است به عنوان کتاب برگزیده دانشگاهی انتخاب شد.

در این دوسالانه و در بخش کتاب های عمومی، ۶۶ اثر به دبیرخانه دوسالانه کتاب رسیده بود که با رای هیات داوران ١٠ اثر رتبه برتر این استان را کسب کردند.

در بخش کتاب های دانشگاهی نیز از صاحبان ١۶ اثر دانشگاهی در موضوعات علوم انسانی، کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی، فنی و مهندسی و علوم پایه تجلیل شد.

دکتر ابری با اشاره به اهمیت کتب تالیفی توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه ها، آنرا نتیجه سال ها پژوهش، تدریس و تجربه علمی دانست و افزود: تالیف کتاب روشی موثر در ثبت و انتقال دانش بشری است و بر خلاف  مقاله یک کتاب خوب سیر تکاملی یک موضوع و دیدگاه متفکران یک عصر را به اشتراک می گذارد.

رئیس دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه دامغان در ادامه گفت:  ایرانیان در دوره ای طولانی از تار یخ در حد اعلا این وظیفه بشری را در آثاری ماندگارعرضه کرده اند و انشاالله دوباره نیز به جایگاه رفیع خود بر تارک دانش بشری باز خواهند گشت.

به زبان ساده توپولوژی دار کردن یک مجموعه روشی هوشمندانه برای تجسم بخشیدن به آن است به گونه ای که پس از آن می توان از همگنی، همبندی، بعد، فشردگی و بسیاری مفاهیم دیگر با سرشت هندسی صحبت به میان آورد. این موضوع بخصوص وقتی نقاط مجموعه خود توابعی معین باشند، از جذابیت  و کاربردهای فراوانی در حوزه های مختلف ریاضیات عالی برخوردار خواهد شد. کتاب مباحثی در توپولوژی و فضاهای توابع سعی دارد تا زمینه ورود حرفه ای به مبحث فوق را تا حد امکان فراهم سازد.

گفتنی است در این مراسم همچنین از موسسه انتشاراتی دانشگاه دامغان به عنوان یکی از ۵ انتشارات برتر استان و از خانم مریم خدادادی به عنوان مدیر انتشارات دانشگاه تقدیر شد.


انتهای پیام /
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت