کمبود یک کتابخانه مرکزی در دامغان احساس می شود

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس اداره کتابخانه های شهرستان دامغان :
کمبود یک کتابخانه مرکزی در دامغان احساس می شود
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی
رئیس اداره کتابخانه های شهرستان دامغان اعلام کرد : با توجه به قدمت فرهنگی و تمدن دامغان و فرسوده بودن ساختمان های کتابخانه ها ، کمبود یک کتابخانه مرکزی در دامغان احساس می شود.

محمد سلطانیه در آستانه هفته کتاب و کتاب خوانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار تیتریک گفت : در شهرستان دامغان ، سه کتابخانه در شهر دامغان ، در شهر های دیباج ، کلاته و امیریه هر یک کتابخانه و در روستا های دروار ، کوه زر و خورزان کتابخانه هست که مجموعا 9 کتابخانه عمومی دولتی در شهرستان وجود دارد.

وی افزود : در شهرستان 5200 نفر عضو کتابخانه های عمومی هستند و 210 هزار جلد کتاب وجود دارد و در کل کشور چهل میلیون جلد کتاب در کتابخانه های عمومی است که دامغان آمار خوبی از لحاظ منابع کتاب دارد، و از نظر تجهیزات کتابخانه ای در سطح خوبی در کشور قرار داریم.

رئیس اداره کتابخانه های شهرستان دامغان بیان کرد : با توجه به سرانه کم کتاب خوانی در کشور باید همکاری خوبی بین آموزش و پرورش و کتابخانه ها شکل بگیرد و یا یارانه خرید کتاب قرار دهند تا سرانه کتاب خوانی در کشور به مقیاس های جهانی نزدیک شود و کتاب خوانی رواج پیدا کند.

سلطانیه اذعان داشت : باتوجه به قدمت فرهنگی شهرستان دامغان و فرسوده بودن ساختمان کتابخانه های دامغان و تعداد کم کتابخانه در شهر دامغان ، ایجاد یک کتابخانه مرکزی و مجهز ضروری است و در همین راستا با توجه به مصوبه انجمن کتابخانه های شهرستان و پیگیری های انجام شده مقرر گردیده است که شهرداری دامغان قطعه زمین مناسبی در مکان خوب به نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان دامغان واگذار کند و امیدواریم هرچه زودتر این امر محقق شود.

رئیس اداره کتابخانه های شهرستان دامغان تصریح کرد : در جشنواره سراسری کتابخوانی رضوی در سال 97 در کل شهرستان 3800 نفر شرکت کرده اند که این آمار نسبت به سال قبل 2 برابر افزایش داشته است .

محمد سلطانیه افزود : تا پایان سال 97 با پیگیری دهیاری و اهالی روستای جزن و اخذ مجوز های لازم کتابخانه عمومی روستای جزن احداث خواهد شد.

در پایان محمد سلطانیه رئیس اداره کتابخانه های شهرستان دامغان برنامه های هفته کتاب و کتاب خوانی را اعلام کرد :

بازدید رؤسای ادارات شهرستان از کتابحانه ها

دیدار کتابداران با امام جمعه و فرماندار محترم شهرستان دامغان

بازدید دانش آموزان در مقاطع مختلف از کتابخانه ها

برگزاری برنامه های فرهنگی و مسابقات کتابخوانی ، نقاشی در سطح کتابخانه ها

رونمایی از کتاب

انتهای پیام / م

0
Your rating: None

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت