شنبه, 2 تير 1397 - السبت 10 شوال 1439 - Saturday 23rd June 2018

کم سن و سال بودیم اما انقلابی رفتار می کردیم / با مادر و دوستانم در راهپیمایی شرکت می کردم

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
گزارشی از بانوی انقلابی دامغان:
کم سن و سال بودیم اما انقلابی رفتار می کردیم / با مادر و دوستانم در راهپیمایی شرکت می کردم
واحدی یکی از هزران بانوی مبارز انقلابی شهرمان گفت: برای شرکت در تظاهرات با مادر و خواهرم همراه می شدم کم سن و سال بودیم اما انقلابی رفتار میکردیم.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛

زنان و مردان انقلابی از هر شهر و شهرستان با حضور خود در اجتماعات مقدمات برچیده شدن حکومت ظالمانه ستم شاهی را نظم می دادند تا سرانجام به عنوان الگوی انقلاب مردمی در دنیا شناخته شدند از این  رو گفتگویی داریم با خانم زهرا واحدی یکی از مبارزین که با سن کم خود در آن زمان در این اجتماعات حضور پیدا می کردند که در ادامه می خواندید.

زهرا  واحدی که در اریبهشت سال 1345 چشمانش به دنیا آشنا شد در 10 سالگی همچون زنان مبارز ایران زمین با سن کم خود به بلوغ انقلابی رسید و پا به پای دیگر مبارزین خود را به خیل عظیم انقلابیون می رساند تا به سهم خود بتواند در پیشبرد اهداف انقلاب موثر باشد.
تیتریک- اولین باری که در راهپیمایی شرکت کردید چگونه بود؟
واقعیتش مادرم چون می گفت خطر ناک است آنقدر اسرار کردم بالاخره همراهشان رفتم در مسیر کمی به خاطر سفارش مادرم قبل از راهپیمایی ترس داشتم اما وقتی به خانه برگشتیم برای شرکت در راهپیمایی بعدی لحظه شماری می کردم.

تیتریک- در مدرسه از انقلاب چه خاطره ای دارید؟
در آن زمان انجمن های دانش آموزی بود که در مدارس مراسم می گرفتند و خوب انقلاب در دانش آموزان بی تاثیر نبود دوستان در گوشی و خیلی با احتیاط کارهایی که در رابطه با شرکت در جلسات با والدین یا راهپیمایی بود را با هم در میان می گذاشتیم.

تیتریک- راهپیمایی با دوستانتان هم شرکت می کردید؟
خوب راستش اگر زمان برگزاری راهپیمایی همزمان با تعطیل شدن مدارس بود آن قسمت از مسیر را با هم کلاسی هایمان همراه جمعیت می شدیم مدرسه ما نزدیک میدان امام بود که معمولا مسیر راهپیمایی از همین جا بود.

تیترییک-چه مراسم هایی بیشتر برگزار می شد؟
یادم می آید در محرم آن سال  دسته های عزاداری نیز نوحه ها رنگ بوی انقلابی گرفته بود مراسم که زیاد بود و به هر بهانه ای بچه ها و خانواده های انقلابی دور هم جمع می شدند از برگزاری دعای کمیل،ندبه، زیارت عاشورا در مساجد،تکیه ها و خانه ها بگیر تا مراسم برپایی جشن ها که با همدیگر قرار می گذاشتیم.

تیتریک- در این جلسات چه برنامه ریزی یا گفتگویی انجام می دادید؟
بیشتر بزرگترها در خصوص مسایل فرهنگ، سیاست تحلیل می کرند و ما پای بحث و صحبت هایشان حضور پیدا میکردیم و اخبار و خبرهای شهرهای دیگر را عنوان می کردند در آن زمان شبکه اطلاع رسانی مانند اکنون نبود کسی کانال تلگرامی یا اینترنت نداشت و اخبار دولتی سانسور زیاد داشت در همین محافل و مجالس از اخبار و اطلاعات شهرهای دیگر با خبر می شدیم.

حرف آخر
باید بگویم که این انقلاب با خون دل خوردن مادران و پدران و از خود گذشتگی مردم با هدایت امام و مراجع با سختی بدست آمده و امیدوارم که جوانان در این زمینه بیشتر مطالعه کنند و فریب عوامل دشمن و شایعه سازی های آنان را در رسانه های اجتماعی که دشمنان مدیریت می کند نخورند و با مطالعه و تدبر بیشتر راه شهدای انقلاب و نبرد هشت ساله را ادامه دهند.
 

انتهای پیام/

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت