دوشنبه, 28 خرداد 1397 - الاثنين 05 شوال 1439 - Monday 18th June 2018

گوشت و حبوبات گران شده است اما آبرو همچنان ارزان است !!!!

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
گوشت و حبوبات گران شده است اما آبرو همچنان ارزان است !!!!
یکی از مسائلی که در دین مقدس اسلام خیلی به آن تاکید شده است حفظ آبرو ی انسانها است.آنقدر این موضوع اهمیت دارد که بر اساس روایات وارده از معصومین (ع) حتی انسان حق ندارد آبروی خودش را ببرد.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ یکی از مسائلی که در دین مقدس اسلام خیلی به آن تاکید شده است حفظ آبرو ی انسانها است.آنقدر این موضوع اهمیت دارد که بر اساس روایات وارده از معصومین (ع) حتی انسان حق ندارد آبروی خودش را ببرد.

در روایت داریم که وقتی کسی گناهی را مرتکب شده است، اگر گناه خود را نزد دیگران بیان کند نشر گناه جرمش بزرگتر از خود گناه است. لذا وقتی انسان حق مالکیت ابروی خود را ندارد به چه مجوز شرعی آبروی دیگران را می برد.؟

امروزه با وجود شبکه های اجتماعی در فضای مجازی بستر دست اندازی به آبروی دیگران سهل و آسان شده است و برخی افراد به راحتی آبروی دیگران را می ریزند و خود را حق بجانب هم می گیرند.

در احادیث معصومین (ع)حرمت مومن بالاتر از حرمت کعبه ذکر شده است.و همچنین در حدیثی آمده است که اگَر کسی آبروی انسان مومنی را بریزد خداوند آبروی او را می برد.

و یا اینکه در روایت دیگری است که اگر کسی آبروی فردی را بریزد خدا او را از دایره لطف و بندگی خود خارج می کند و شیطان هم راضی نمی شود که او را تحت سلطه خود بگیرد.

یکی از عرصه هایی که زیاد آبروی افراد برده می شود.عرصه مسائل سیاسی و خصوصاَ ایام انتخابات است که برخی بی محابا به آبروی دیگران دست اندازی می کنند.و حتی برخی با نیت قربه الی الله آبرو می ریزند.

به یاد دادشته باشیم آبرو را یک بار می دهند و یک بار هم می رود . علت اینکه در روایات عقاب کسی که آبروی انسانی را می برد برابر با قتل نفس ذکر شده است به این جهت است کسی را که آبرویش برود در واقع آن شخص مرده است و دیگر زنده نمی شود چون آبروی رفته باز نمی گردد.

نویسنده : دکتر عباس نصیری فرد

انتهای پیام /
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت