دوشنبه, 28 خرداد 1397 - الاثنين 05 شوال 1439 - Monday 18th June 2018

یکی از علل و عوامل فتنه پیدایش هوای نفس است

@count ساعتارسال به دوستان
یکی از علل و عوامل فتنه پیدایش هوای نفس است
امام جمعه دامغان یکی از علل و عوامل بروز فتنه را پیدایش هوای نفس دانست و گفت : کسی که علای آن هوای آن باشد دست به فتنه و فتنه گری می زند .

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ حجت الاسلام سید محمد حسینیان ظهر پنج شنبه در اجتماع بزرگ مردم با بصیرت و آگاه مردم دامغان به مناسبت گرامیداشت حماسه عظیم 9 دی به میزبانی حسینیه اعظم حضرت ابوالفضل ( ع ) این شهرستان ضمن محکوم کردن اغتشاشات و فتنه توسط فتنه گران در سال 88 افزود : آغاز وقوع فتنه ، هوای نفس است که عده ای افراد بی خرد از آن تبعیت و پیروی می کنند و دست به فتنه گری می زنند.

وی خاطر نشان کرد : افراد فتنه گر با دست زدن به اغتشاشات و فتنه گری جامعه ، خانواده خود و دیگران را گمراه و برای همه هزینه درست می کنند.

امام جمعه دامغان با اشاره به روایاتی از امیر المومنین علی ( ع ) در باب فتنه و فتنه گری اظهار داشت : از دیدگاه حضرت علی ( ع ) هوای نفس یک مرکب بی سرکش است که افراد افراد فتنه گر خود ، جامعه ، احزاب ، گروه ها و شخصیت ها را با کار خود نابود می کنند.

وی تصریح کرد : همه ما انسان ها باید در زندگانی و رفتارهای سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی خود باید از هوای نفس مراقبت کنیم و نگذاریم تحت هوای نفسانی قرار گیریم و دچار اشتباه ، غفلت و گمراهی شویم.

وی از فتنه سال 88 توسط فتنه گران به عنوان یک شعله یادکرد و افزود : فتنه گران در سال 88 حضور شیرین و باشکوه ملت ایران را با رای 40 میلیونی در مقابل رای 13 میلیونی رقیب تلخ کردند و دست به جنایات و خسارات های به مردم و نظام زدند.

حسینیان خاطر نشان کرد : اگر فرد رقیب که دارای 13 میلیون رای در مقابل 40 میلیون رای بود تن به قانون می داد وعده ای را تحریک نمی کرد و به میدان نمی فرستاد ما شاهد بر خوردن نظم و امنیت در کشور نبودیم و نظام نیز دچار خسارت و ضررو زیان نمی شد.

وی اضافه کرد : حماسه عظیم 9 دی یاد آور حضور پرشکوه ملت با بصیرت ایران اسلامی برای دفاع از ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود که این حرکت و حماسه برای همیشه تاریخ ماندگار و به ثبت رسید.

وی ایجاد و راه اندازی فتنه توسط فتنه گران در سال 88 را طراحی شده آمریکا و کشورهای اروپایی و غربی دانست و اظهار داشت : متاسفانه عده ای از افراد کج اندیش و بی خرد که هیچ دلبستگی به نظام و کشور نداشتند با طراحی های افراد مزدور در بحث فتنه همراهی داشتند و آن غائله را به راه انداختند.

امام جمعه دامغان گفت : یکی از موارد جای تاسف در بحث فتنه در سال 88 این بود که افراد خواص به جای محکوم کردن فتنه با فتنه گران همراهی داشتند و با این کار خود در جهت تضعیف ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برآمدند و به جای عذرخواهی از اشتباه خود همچنان سکوت کردند.

در اجتماع عظیم مردم دامغان در سالروز گرامیداشت حماسه 9 دی معاون سیاسی فرماندار ، فرماندهان و پرسنل نیروهای نظامی و انتظامی ، روحانیان ، مدیران و پرسنل دستگاه های اجرایی و قشرهای مختلف مردم دامغان حضور داشتند.


انتهای پیام /
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت