۱۶۰نفر به ظرفیت اسکان واحدهای بومگردی استان سمنان افزوده می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان:
۱۶۰نفر به ظرفیت اسکان واحدهای بومگردی استان سمنان افزوده می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان از موافقت با ایجاد ۱۰ واحد بومگردی در استان خبر داد و گفت: ۱۶۰نفر به ظرفیت اسکان واحدهای بومگردی استان افزوده می‌شود.

محمد جهانشاهی صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان اینکه احداث واحدهای بومگردی به توانمند شدن جوامع بومی و محل و اقتصاد روستایی‌ها کمک می‌کند از موافقت احداث ۱۰ واحد بومگردی در استان خبر داد و ابراز داشت: با راه‌اندازی این واحدها ۱۶۰نفر به ظرفیت اسکان واحدهای بومگردی افزوده می‌شود.

وی بابیان اینکه راه‌اندازی این اقامتگاه‌های بومگردی زمینه اشتغال ۲۰ نفر را در مناطق روستایی ایجاد می‌کنند، افزود: اقامتگاه‌های بومگردی فرصت مناسبی برای آشنایی با آداب‌ورسوم و غذاهای محلی یک روستا است که تجربه موفق روستاهای قلعه بالا و رضاآباد شاهرود این موارد را عیناً به اثبات رساندند.

فعالیت۶۵ واحد بومگردی در استان سمنان 

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان بابیان اینکه ۱۰۰ پرونده تقاضا برای ایجاد اقامتگاه‌های بوم گردی در حال طی مسیر اداری هستند، ابراز داشت: متقاضیان می‌بایست ابتدا موافقت اولیه مرمت بناهای قدیمی را در سطح روستا و مناطق گردشگری اخذ و سپس بر اساس ضوابط میراث فرهنگی اقدام به راه‌اندازی اقامتگاه‌های بومگردی کنند.

جهانشاهی بابیان اینکه در حال حاضر ۶۵ اقامتگاه بوم گردی در استان سمنان فعال است، تصریح کرد: این واحدها نقش بسیار مهمی در پذیرش و جذب گردشگران خواهند داشت.

وی بابیان اینکه متقاضیان باید برای درخواست اقامتگاه بومگردی به ادارات میراث فرهنگی محل سکونت خود مراجعه کنند، افزود: اقامتگاه‌های بوم گردی عموماً در روستاها و مناطق گردشگری ایجاد و با معرفی ظرفیت‌های روستایی و سنتی ازجمله آداب‌ورسوم، غذا، پوشاک و غیره به درآمدزایی و اشتغال‌زایی مناطق کمک می‌کنند.

مهر

انتهای پیام / م

0
Your rating: None

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت