۳۰هزار نمازخانه مدارس کشور برای اقامه نماز تجهیز شده است

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
معاون وزیر آموزش و پرورش:
۳۰هزار نمازخانه مدارس کشور برای اقامه نماز تجهیز شده است
سمنان- معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: ۳۰هزار نمازخانه مدارس کشور برای اقامه نماز تجهیز شده است.

علیرضا کاظمی عصر چهارشنبه در بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز به میزبانی تالار امیرکبیر دانشگاه سمنان ضمن بیان اینکه آموزش‌وپرورش به‌عنوان یکی از نهادهای پیشرو در امر نماز اقدامات مؤثری را در راستای ترویج این فریضه الهی انجام داده است، گفت: در این راستا ۳۰ هزار نمازخانه مدارس کشور برای اقامه نماز تجهیز شده است.

وی ضمن بیان اینکه حضور دانش آموزان در مراسم نماز جماعت داوطلبانه است، اضافه کرد: هم‌اکنون در ۷۰ هزار مدرسه کشور نماز جماعت برگزار می‌شود و برای این منظور ۲۸ هزار مدیر مدرسه آموزش‌های لازم را فراگرفتند.

معاون وزیر آموزش و پرورش بابیان اینکه ۲۰ هزار روحانی عهده‌دار اقامه نماز در مدارس هستند، ابراز داشت: برای ترویج نماز و تقویت شرکت دانش آموزان در این مراسم معنوی نیازمند به کمک فکری و معنوی صاحب‌نظران هستیم که این اجلاسیه فرصت خوبی را برای بهره‌گیری از روش‌های نوین فراهم می‌کند.

کاظمی بابیان اینکه ۵۲ هزار نمازخانه در مدارس کشور احداث‌شده است، تصریح کرد: این در شرایطی است که ۱۰۸ هزار مدرسه در کشور وجود دارد و قطعاً تجهیز همه مدارس کشور به نمازخانه مناسب نیازمند ردیف اعتباری جدا است.

وی بابیان اینکه طرح‌های بسیاری برای تشویق دانش آموزان به فریضه نماز در دست اجرا است،  اضافه کرد: برای تشویق و ترغیب دانش آموزان به نماز برنامه‌هایی ازجمله مسابقات فرهنگی در نظر گرفته شد که در این راستا سه میلیون دانش‌آموز در مسابقات نماز و احکام شرکت کردند.

 بیست و هفتمین اجلاسیه سراسری نماز با قرائت پیام مقام معظم رهبری و سخنرانی رئیس‌جمهور در تالار امیرکبیر دانشگاه سمنان آغاز به کارکرد و عصر امروز پایان خواهد یافت.

مهر

انتهای پیام / م

0
Your rating: None

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت