۴۰۰۰ تن سیب‌زمینی در دامغان برداشت می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
مدیر جهاد کشاورزی دامغان:
۴۰۰۰ تن سیب‌زمینی در دامغان برداشت می‌شود
مدیر جهاد کشاورزی دامغان بابیان اینکه ۲۵۰ هکتار از زمین‌های زراعی منطقه رودبار این شهرستان به کشت سیب‌زمینی اختصاص دارد، گفت: امسال چهار هزار تن سیب‌زمینی در دامغان برداشت می‌شود.

سید محسن طباطبائیان ، ضمن بیان اینکه در سال زراعی جاری امسال چهار هزار تن سیب‌زمینی از سطح زمین‌های کشاورزی دامغان برداشت می‌شود، ابراز داشت: ۲۰ درصد سیب‌زمینی‌های تولیدی در شهرستان دامغان به‌عنوان بذر نگهداری و مابقی به بازار مصرف عرضه خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۲۵۰ هکتار از زمین‌های زراعی منطقه رودبار در شمال شهرستان دامغان زیر کشت محصول سیب‌زمینی قرار دارد، افزود: مهم‌ترین ارقام سیب‌زمینی قابل‌کشت در این شهرستان اگریا و باراکا هستند که توسط ۲۳۰ بهر ه بردار کشاورزی کشت می شوند.

مدیر جهاد کشاورزی دامغان با اشاره به اینکه برداشت سیب‌زمینی از ۱۵ مهر آغاز و تا پایان آبان ماه سال جاری ادامه دارد، اضافه کرد: میانگین برداشت این محصول از هر هکتار ۱۲ تا ۱۵ تن است اما کشاورزان دارای مشکلاتی هم نذیر گرانی بذر و قیمت پائین سیب زمینی از سوی دلالان روبرو هستند.

طباطبائیان به اجرای سیستم‌های نوین آبیاری توسط بهره‌برداران سیب زمینی دامغان نیز تأکید کرد و بیان داشت: جهاد کشاورزی دامغان از کشاورزانی که طرح آبیاری نوین را اجرا کنند تسهیلات بلاعوض پنج‌تا ۱۰ میلیون تومان برای هر هکتار پرداخت می‌کند.

مهر

انتهای پیام / م

0
Your rating: None

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت