به گزارش گروه اجتماعی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری مهر، اسماعیل غنیان صبح شنبه در کارگروه تخصصی اشتغال استان سمنان به میزبانی استانداری بابیان اینکه اشتغال ایجادشده در سامانه رصد تا پایان آذر سال جاری هشت هزار و ۱۸۷ شغل را شامل می شود، ابراز داشت: ۷۶ درصد تعهد اشتغال طی سال جاری در استان تحقق یافته است.

وی تعداد به کار گمارده شدگان ۹ ماهه سال جاری را در استان سمنان دو هزار و ۳۵۵نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۷۰درصد مرد و ۳۰درصد زن را تشکیل می دهند و همچنین از این تعداد ۳۸درصد دارای مهارت و ۶۲درصد فاقد مهارت هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ضمن بیان اینکه سیاست های دولت در راستای افزایش اشتغال و تحقق شعار سال برنامه ریزی شده است، ابراز داشت: در استان تاکنون یک هزار و ۴۶ نفر کارورز در سامانه کارورزی ثبت نام کردند.

غنیان بابیان اینکه تاکنون ۳۲۳ واحد پذیرنده در سامانه کارورزی برای جذب کارورز اعلام آمادگی کردند، تصریح کرد: طرح کارورزی می کوشد تا فارغ التحصیلان بیکار را بامهارت آموزی جذب بازار کند که امیدواریم سایر واحدهای پذیرنده نیز در جذب نیروی دانشگاهی کوشا باشند و تا پایان سال بتوانیم این رقم را افزایش دهیم.

وی افزود: با توجه به اینکه اکثر جویندگان کار فاقد مهارت هستند لذا این مهم می طلبد تا این افراد را به سوی مراکز فنی و حرفه ای سوق دهیم و از سوی دیگر پیوند علم و صنعت می تواند علاوه بر ارتقاء واحدهای پذیرنده به مهارت آموزی فارغ التحصیلان نیز کمک کند.

انتهای پیام/