دوشنبه, 28 خرداد 1397 - الاثنين 05 شوال 1439 - Monday 18th June 2018

17نوع آسیب اجتماعی در جامعه وجود دارد / طلاق مهم ترین آسیب اجتماعی به جامعه

@count ساعتارسال به دوستان
17نوع آسیب اجتماعی در جامعه وجود دارد / طلاق مهم ترین آسیب اجتماعی به جامعه
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه 17 نوع آسیب اجتماعی در جامعه وجود دارد گفت : از این تعداد آسیب اجتماعی در جامعه معضل طلاق است که بنیان وجود این معضل سست شدن نظام خانواده ها است .

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ محمدرضا سوقندی  در جلسه ستاد احیا ء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دامغان به میزبانی دفتر امام جمعه این شهرستان افزود : یکی از موضوعات مهم و اساسی در بحث آسیب های اجتماعی معضل طلاق است که بنیان وجود این معضل سست شدن نظام خانواده ها است .

وی اضافه کرد : خانواده ها به عنوان بنیاد نظام اجتماعی مهمترین نقش و تاثیر گذاری در جامعه را دارند و باید از این جایگاه به خوبی حراست و پاسداری کرد تا به آن خدشه و آسیب وارد نشود .

دبیر کارگروه فرهنگ و هنر استان سمنان از ازدواج به عنوان یک سنت مبارک و مقدس یاد و اظهار داشت : ازدواج از دیدگاه دین مبین اسلام یک حرکت بسیار مقدس و با ارزش بوده که باید این موضوع به عنوان یک فرهنگ در جامعه ترویج و گسترش پیدا کند .

وی اضافه کرد : همه خانواده ها باید با آسان گرفتن زمینه ازدواج جوانان در فراهم کردن شرایط آن تلاش و با این کار از بالارفتن سن ازدواج در بین جوانان جلوگیری کنند .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از فریضه مقدس و مبارک امر به معروف و نهی از منکر به عنوان دو اصل نظام سازی در جامعه یاد و افزود : امروزه متاسفانه عده ای از افراد همه معروف ها را در حجاب بسنده کردند و منکرات را به بی حجابی و یا بد حجابی اختصاص داده ایم .

وی خاطر نشان کرد : ما باید نگران از این باشیم که کسی چیزی نگویید و بلکه احساس مسئولیت از درون انسان ها نشات می گیرد .

سوقندی از فرهنگ مقدس وقف به عنوان یک سرمایه گذاری در حوزه دین یاد و اظهار داشت : فرهنگ مقدس وقف را باید جامعه مهم بدانیم و باید کوشید وقف در تمام حوزه ها تقویت تا این امر مهم و تاثیر گذار در حوزه دین به خوبی تبیین و جامعه عمل پوشیده شود .

وی خاطر نشان کرد : برای احیاء فریضه مقدس امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و اجرایی شدن این فرهنگ مدیران دستگاه های اجرایی باید خود وارد صحنه شوند و در این راستا پیش ازهمه احساس مسئولیت کنند .

عضو ستاد احیا ء امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان با بیان اینکه این ستاد باید به صورت جدی در تقویت و احیا این فرهنگ در جامعه تلاش کند افزود : باید با برنامه ریزی و بر اساس شرح وظایف تعریف شده بتوانیم در تقویت جایگاه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و عملیاتی شده طرح و برنامه ها تلاش کنیم تا این رسالت مهم و اساسی به خوبی در جامعه اجرا شود .

وی تصریح کرد : فریضه مقدس امر به معروف و نهی از منکر باید به یک گفتمان عمومی و سکه رایج در جامعه تبدیل شود .

وی اضافه کرد : احیا فریضه امر به معروف و نهی از منکر یک کار تخصصی بوده و نیاز به آموزش همگانی دارد و از این لحاظ امر به معروف و نهی از منکر مخاطب محور و از یک اهمیت و جایگاه والای برخوردار است .

سوقندی با بیان اینکه اسلام هرگز با شادی مخالف نبوده و نیست گفت : نباید با برنامه های شادی آفرین در سطح جامعه مخالفت کرد و بلکه باید با نظامند کردن برنامه های شاد را هاتی انجام کارهای حلال باز و را های گناه در جامعه بسته شود .

انتهای پیام /
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت