پنجشنبه, 28 تير 1397 - الخميس 07 ذو القعدة 1439 - Thursday 19th July 2018

17 روستای شاهرود و دامغان با تانکر آبرسانی می شود

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
17 روستای شاهرود و دامغان با تانکر آبرسانی می شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی سمنان گفت: 17 روستای شهرستان های شاهرود و دامغان به دلیل افت محسوس سطح آبهای زیرزمینی با تانکر آبرسانی می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تیتریک، منصور کشاورزیان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان افزود: در مناطقی از روستاهای این شهرستانها منابع زیرزمینی و سطحی کافی برای تامین آب وجود ندارد و اکنون 12 روستا در منطقه خارتوران شاهرود و پنج روستا در جنوب دامغان آب را از طریق تانکر آبرسانی دریافت می کنند.
وی اظهارداشت: بیش از یکهزار و 500 نفر در این مناطق زندگی می کنند که برای رفع مشکل کم آبی در این منطقه باید در کمترین زمان ممکن اقدام کرد.
وی با اشاره به آبرسانی با تانکر به روستاهای سرکویر، فرینو، حجاج، خارتوران، تصریح کرد: آبرسانی به این روستاهای دارای بیش از 800 نفر جمعیت به طور متناوب هفته ای یک بار با تانکر و در روستای کوه‌زر دامغان به صورت موردی انجام می شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان اضافه کرد: اکنون برای رفع مشکل کم آبی استفاده بهینه از منابع آبی موجود و اجاره چاه‌های کشاورزی مناطق روستایی در شاهرود و دامغان در اولویت کاری شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار گرفته است.
کشاورزیان تصریح کرد: براساس ارزیابی های انجام شده، حتی در 100 کیلومتری روستاهای خارتوران شاهرود و جنوب دامغان منابع آب سطحی و زیرزمینی وجود ندارد و امکان حفر چاه های عمیق به دلیل افت محسوس آبهای زیرزمینی امکان پذیرنیست.
وی اضافه کرد : در سال 95 به 56 روستا و در سال 96 به 38 روستای استان سمنان با تانکر آبرسانی می شد که این آمار با توجه به بهبود شرایط آبرسانی با اجرای طرح های مختلف در حال کاهش است.
وی ادامه داد: شرکت آب منطقه ای سمنان برای رفع این چالش اساسی در کمترین زمان ممکن چاره اندیشی ‌کند و اگر این روند ادامه یابد، شاهد پدیده مهاجرت ساکنان و خالی شدن منطقه از جمعیت خواهیم بود.
284 روستاهای استان سمنان با استفاده از 33 حلقه چاه، 91 دهنه چشمه و 15 رشته قنات تامین آب می شود.
استان سمنان هشت شهرستان و بیش از 700 هزار نفر جمعیت دارد که با چالش جدی آب مواجه اند.

ایرنا

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت