انس با قرآن کریم در ماه مبارک رمضان

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
انس با قرآن کریم در ماه مبارک رمضان
مشکلات اصلی خانواده‌های امروزی از فاصله با قرآن کریم ، اهل بیت (ع) ، احادیث و روایات امامان معصوم (ع) ناشی می شود .

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان با بیان اینکه فاصله با قرآن کریم از مشکلات اصلی خانواده‌هاست، گفت: ماه رمضان فرصت مناسبی برای انس با قرآن کریم است که باید از این فرصت استفاده کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی میرکو در مورد سبک زندگی قرآنی اظهار کرد: سبک زندگی قرآنی شاخه‌های مختلفی مانند خانواده، کسب و کار و سایر موارد دارد.

وی با بیان اینکه قرآن کریم کتاب زندگی ماست، ادامه داد: خداوند بعد از آفریدن انسان دستورالعملی برای زندگی آن در قالب کتاب الهی با نام قرآن کریم تألیف کرده است و آن را بر قلب نازنین پیامبر گرامی اسلام (ص) نازل کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان با تأکید بر اینکه از شاخه‌های مهم سبک زندگی قرآنی خانواده است، تصریح کرد: قرآن کریم مسائل مختلفی را برای تحکیم خانواده‌ها بیان فرموده و متأسفانه بی‌توجهی نسبت به آن زیاد است.

میرکو با اشاره به اینکه فاصله از قرآن کریم ازجمله مشکلات خانواده‌هاست، اضافه کرد: از دیگر مشکلات فاصله خانواده‌ها با اهل بیت (ع)، احادیث و روایات امامان معصوم (ع) است.

وی با بیان اینکه پیش‌نیاز آرامش در زندگی ما تغییر سبک زندگی است، تصریح کرد: باید سبک زندگی ما به سبک زندگی قرآنی تغییر کند؛ زیرا قرآن کریم مایه آرامش است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان با تأکید بر اینکه آرامش در خانواده‌ها گم شده زیرا قرآن کریم مایه شفا و آرامش است اما خانواده‌ها از آن فاصله گرفته‌اند، بیان کرد: باید به‌منظور برخورداری از سبک زندگی قرآنی به مفسران قرآن، امامان معصوم (ع)، احادیث و روایات آن‌ها مراجعه کنیم.

میرکو با اشاره به اینکه باید به عمق کلام‌الله پی برد، تصریح کرد: لازمه پی بردن به عمق قرآن کریم پرداختن به روایات و احادیث امامان معصوم (ع) است؛ در کنار روخوانی عربی باید تفسیر و معنای فارسی آیات قرآن کریم را نیز بخوانیم.

وی با بیان اینکه پیاده‌سازی محتوای قرآن کریم باعث تغییر سبک زندگی می‌شود، اضافه کرد: باید به احادیث و روایات امامان معصوم (ع) مراجعه داشته باشیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان با تأکید بر اینکه قرآن کریم بایدها و نبایدهای زندگی را مشخص کرده است، تصریح کرد: باید برای پی بردن به این بایدها و نبایدها به مفسران قرآن یعنی روایات و احادیث امامان معصوم (ع) مراجعه کنیم.

میرکو با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان ربیع‌القرآن است، افزود: پیامبر اسلام (ص) در آخرین خطبه‌‌شان فرمودند که دو چیز گران‌بها کتاب الله و عترت را نزد شما به یادگار می‌گذارم؛ عترت امامان معصوم (ع) و همان مفسران قرآن کریم هستند.

وی با بیان اینکه ماه رمضان فرصت مناسبی برای انس با قرآن کریم است، تصریح کرد: باید از این فرصت نهایت بهره و استفاده را برای انس بیشتر با قرآن کریم برد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان در زمینه روزی حلال و نگاه قرآن کریم به کسب و کار حلال اضافه کرد: خداوند در کتاب الله فرموده که روزی دست انسان است و خودش باید با توکل به خدا کارهایش را انجام دهد.

میرکو با تأکید بر اینکه اگر همت ما زیاد نشود، روزی ما کم می‌شود، تصریح کرد: ما باید تلاش و کوشش کنیم و برکت کار ما دست خداوند متعال است و نباید بنشینیم.

وی افزود: خداوند متعال در سوره مبارکه جمعه فرموده است، موقع اذان کسب و کار خودتان را تعطیل کنید و به اقامه نماز بپردازید و بعد دوباره کارهایتان را آغاز کنید.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان اظهار کرد: دنبال مال و لقمه حلال باشید، خداوند در قرآن کریم در آیات متعدد بر کسب روزی حلال و دوری از حرام‌خوری تأکید کرده‌اند؛ زیرا مال حرام تأثیرات بدی بر زندگی دارد و به اصلاح بادآورده را باد می‌برد.

انتهای پیام /

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: None

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت