دامغان میزبان کاروان زیر سایه خورشید

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
دامغان میزبان کاروان زیر سایه خورشید
کاروان زیر سایه خورشید، خادمان حرم مطهر رضوی و حاملان پرچم سبز گنبد تابناک بارگاه حضرت علی بن موسی الرضا(علیه السلام) در ادامه سفر خود به استان سمنان میهمان مردم دیار علما و ادبا و شهدا، شهرستان دامغان شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تیتریک ،در هشتمین روز از دهه پر خیروبرکت کرامت و در آستانه میلاد باسعادت هشتمین کوکب امامت و ولایت حضرت علی بن موسی‌الرضا (علیه السلام)  کاروان پنج نفرِ حرم مطهر رضوی همراه با پرچم متبرک بارگاه نورانی امام رئوف و مهربانی  وارد شهرستان ولایت مدار  دامغان شدند  و مورد استقبال مردم عاشق امامت و ولایت این شهرستان قرار گرفتند.

حضور در گلزار شهدای گمنام واقع در بوستان دانشجو و ادای احترام به مقام شامخ سه شهید گمنام مدفون در این بوستان و ذکر فاتحه بر مزار این لاله‌های جاودان نخستین برنامه کاروان زیر سایه خورشید به شهرستان دامغان بود.

در این مراسم باشکوه و معنوی که عطر روح بخش و فضای ملکوتی بارگاه شمس الشموس را در هوای  این گلزار مطهر لاله های جاودان شهرستان دامغان جاری و ساری کرد.

کاروان زیر سایه خورشید با حضور در دفتر امام جمعه این شهرستان ضمن دیدار و گفت‌و‌گو با حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسینیان، مدیحه سرایی در وصف سلطان سریر ارتضاء حضرت علی بن موسی الرضا(علیه السلام) ،پرچم متبرک و نماد بارگاه منور امام هشتم(علیه السلام) را به امام جمعه دامغان هدیه کردند.

دیدار با خانواده معظم شهدا، بیماران طرح شفا تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) که در محل کانون حاج اکبر تقوی دامغانی از دیگر برنامه‌های سفر خادمان بارگاه مطهر و نورانی ثامن‌الحجج (علیه السلام) به دامغان بود.

حضور در مرکز کوثر و ریحانه وابسته به موسسه خیریه ۱۴ معصوم (علیه السلام)،  حضور در بیمارستان ولایت و دیدار با بیماران بستری در این بیمارستان، حضور در مرکز ترک اعتیاد واقع در روستای قدرت‌آباد، حضور در برنامه استقبال مردمی در میدان امام و سپس حرکت به‌سوی حسینیه اعظم حضرت ابوالفضل (علیه السلام) و شرکت در آیین نماز جماعت مغرب و عشاء و برنامه انس با قرآن در این حسینیه و شرکت در جشن شادانه کودکانه در مسکن مهر از برنامه‌های نخستین روز حضور کاروان زیر سایه خورشید به دامغان خواهد بود.

کاروان زیر سایه خورشید به دامغان را پنج نفر از خدام بارگاه رضوی، یک روحانی، یک مداح و  سه نفر عضو کاروان تشکیل می‌دهند.

حرکت خادمان از حرم مطهر رضوی به سوی استان ها و شهرهای کشور پیوند و ارتباط معنوی با نفوس و جان ها ایجاد می کند و ضمن ایجاد شور و نشاط دینی در جامعه، عطر و بوی رضوی را نیز در سطح کشور می پراکند.

جشن های  مردمی و معنوی « زیر سایه خورشید» از بهترین عرصه‌ها برای هویت‌یابی نسل جوان در زمینه‌ مبانی اصیل و ستون های اصلی باورهای دینی یعنی معرفت به ولایت است تا شخصیت آنان با مفهوم امامت و ولایت شکل گیرد.

در برنامه جشن های زیر سایه خورشید، ترویج و تبیین سبک زندگی رضوی و روش زندگی حضرت رضا (علیه السلام) و معطوف کردن دلها به حرم منور حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) مهمترین هدف است.

شبستان

0
Your rating: None

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت