عشایر دامغان سالانه ۱۵۰۰ تن گوشت قرمز تولید می‌کنند

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس اداره امور عشایری دامغان:
عشایر دامغان سالانه ۱۵۰۰ تن گوشت قرمز تولید می‌کنند
رئیس اداره امور عشایری دامغان گفت: ۵۱۲ خانوار عشایر در شمال و جنوب دامغان سالانه یک هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز تولید و روانه بازار می‌کنند.

خسرو نبیلی ضمن بیان اینکه عشایر دامغان با ۱۲۰ هزار دام سبک سالانه یک هزار و ۵۰۰ تن گوشت تولید می‌کنند، تأکید کرد: ۵۱۲ خانوار عشایر شهرستان همچنین در تولید یک هزار و ۷۰۰ تن فرآورده‌ای لبنی و ۱۰۰ تن پشم و کرک بز و گوسفند مشارکت دارند.

وی اضافه کرد: کوچ عشایر شمال دامغان همه‌ساله از  ۱۵ خردادماه به ۲۵ منطقه ییلاقی آغازشده و پس از چهار ماه اسکان در ۷۰۰ بنه و خیل ر فصل هنگام سرما با بازگشت به قشلاقی به اتمام می‌رسد.

پرداخت تسهیلات به عشایر

رئیس اداره امور عشایری دامغان بابیان اینکه در زمان ییلاق و قشلاق عشایر خدمات آب‌رسانی، ساخت آبشخور، احداث جاده و توزیع سوخت به عشایر ارائه می‌شود، اظهار داشت: تهیه آبشخور، تنور گازی، آبگرمان خورشیدی و آب‌رسانی از دیگر خدمات ارائه‌شده به عشایر است.

نبیلی درباره تولیدات عشایر و همچنین خسارات خشک‌سالی بر این مقوله، گفت: کره، ماست، پنیر، کروشه، عمده‌ترین محصولات عشایر در مناطق شمال و جنوب دامغان است و درباره خشک‌سالی نیز باید گفت امسال مراتع شهرستان ازنظر پوشش گیاهی وضعیت خوبی دارند همچنین مراتع شمال دامغان بعد از چند سال خشک‌سالی پی‌درپی، جان دوباره به خود گرفته است.

وی بابیان اینکه ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات به عشایر دامغان پرداخت‌شده است، افزود: امسال ۱۰ میلیارد ریال در بخش پرواربندی و پنج میلیارد ریال برای تهیه علوفه و خرید دام به ۷۰ نفر از عشایر این شهرستان پرداخت‌شده است همچنین سال گذشته شاهد پرداخت شش میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال به عشایر بودیم.

مهر

انتهای پیام / م

0
Your rating: None

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت