رتبه ایران در دانلود مقاله های علمی در دنیا

رتبه ایران در دانلود مقاله های علمی در دنیا
تیتریک : رییس پژوهشگاه علوم وفناوری اطلاعات گفت: ایران بعد از آمریکا و چین، مقام سوم دانلود مقاله های علمی در دنیا را به خود اختصاص داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تیتریک ، دکتر ˈسید امید فاطمیˈ، روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری نخستین همایش مدیران فناوری اطلاعات مراکزعلمی کشور در دانشگاه تربیت مدرس افزود: براساس آمارهای پایگاه علمی بین المللی الزویر سالانه حدود 500 میلیون مقاله توسط پژوهشگران ایران دریافت می شود.

وی افزود: البته این به این معنا نیست که تمامی مقالات دریافت (دانلود) شده منجر به استفاده می شود اما این تعداد به منزله رشد استفاده از مقالات الکترونیکی توسط پژوهشگران داخلی است.

***پرداخت 23 میلیون دلار حق عضویت منابع علمی در سال گذشته میلادی از سوی وزارت علوم

فاطمی اظهار داشت: تنها درسال 2012 میلادی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری برای حق عضویت منابع علمی دانشگاه های کشور در پایگاه های بین المللی 23 میلیون دلار پرداخت کرده است.

وی با اشاره به رغبت پژوهشگران برای استفاده از منابع علمی الکترونیکی اظهار داشت: استفاده از این نوع منابع علمی موجب انجام پژوهش ها به صورت هدفمند می شود.

رییس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: در حال حاضر موتورهای جستجوی علمی در دنیا راه اندازی شده است که از آن جمله می توان به گوگل اسکولار و اسکوپوس و دیگر موارد اشاره کرد.

وی افزود: در حال حاضر محققان از ابزارهایی برای مدیریت منابع خود استفاده می کننند که از آن جمله می توان به ˈزونروˈ و ˈمندلیˈ اشاره کرد که هر فعالیت علمی محقق ثبت ،نگهداری و طبقه بندی می شود.

منبع:ایرنا

0
Your rating: None

Comments

ممنون

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت