افزایش ۵۴درصدی ظرفیت تولید بنزین کشور توسط قرارگاه/ ۴۱درصد به ظرفیت ریلی افزودیم

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الأنبیا
افزایش ۵۴درصدی ظرفیت تولید بنزین کشور توسط قرارگاه/ ۴۱درصد به ظرفیت ریلی افزودیم
فرمانده قرارگاه خاتم‌ با بیان اینکه قرارگاه با احداث ۳۹۰۰ کیلومتر زیرسازی و روسازی راه‌آهن‌ ۴۱ درصد به ظرفیت کشور در این زمینه اضافه کرد، گفت: در بخش تولید بنزین، کل ظرفیت کشور روزانه ۶۸ میلیون لیتر بود‌ که قرارگاه روزانه ۳۷ میلیون لیتر معادل ۵۴ درصد به این رقم‌ اضافه کرد.

قرارگاه سازندگی خاتم‌الأنبیا بعد از مأموریت سازندگی کشور در دوران پس از دفاع مقدس، تلاش کرده است، در کنار این مأموریت، رفع گلوگاه‌های اقتصادی نظام و پاسداری از نظام در حوزه‌های اقتصادی را در دستور کار قرار دهد.

این را سعید محمد‌، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الأنبیا(ص)، در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس می‌گوید و معتقد است: ‌در این بین رسانه‌ها که در آگاهی‌سازی مردم سهم بسزایی دارند و یاری‌رسان نظام و دولت‌ها هستند، خیلی خوب می‌توانند در حوزه اطلاع‌رسانی فعالیت‌های سپاه برای مردم، ‌کمک کنند، فعالیت‌های مجموعه سپاه در حوزه سازندگی، که دست کمی از حوزه نظامی ندارد، مظلوم واقع شده است و این در حالی است که فشارهای استکبار جهانی هم عمدتاً در حوزه اقتصادی و سازندگی است.

در ادامه بخش دیگری از گفت‌و‌گوی خبرگزاری فارس با فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الأنبیا را می‌خوانید، پیش از این دو گفت‌‌وگو از وی در حوزه‌های ‌پروژه‌های آبی و نفتی در این رسانه منتشر شد و فصل‌های بعدی گفت‌وگو با فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا به زودی منتشر خواهد شد.

* رفع گلوگاه‌های اقتصادی نظام در اولویت قرارگاه خاتم

فارس: قرارگاه سازندگی خاتم‌الأنبیا در رفع مشکلات اقتصادی کشور چه کمکی به دولت‌ها و نظام می‌کند؟

محمد: ‌‌سپاه چون پاسدار انقلاب اسلامی است باید در حوزه سازندگی هم نقش خود را ایفا کند، ‌در کل دنیا نیروهای مسلح نقش مهم و اثرگذاری در سازندگی کشورها ایفا می‌کنند و بخشی از فعالیت خود را در این حوزه ‌متمرکز کرده‌اند، ما در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گلوگاه‌ها‌ی نظام را شناسایی و سعی کرده‌ایم برای رفع مشکل در این حوزه‌ها ورود کنیم و به هیچ عنوان دنبال تجارت و سود نیستیم.

فارس: ارتباط قرارگاه خاتم با دولت‌های مختلف در جمهوری اسلامی چگونه است؟

محمد: قرارگاه خاتم کمک به دولت‌ها را همیشه در دستور کار دارد و ارتباط مناسبی با همه دولت‌ها داشته است، قرارگاه ‌هم نظیر هر سازمان دیگر، نیازمند روزآمد شدن است، ماموریت ما عمق بخشی به نظام است و رسالت ما پاسداری از نظام در حوزه اقتصادی است، در حال بررسی خلاءها و گلوگاه‌های نظام در حوزه سازندگی هستیم تا در آن حوزه‌ها حرکت کنیم‌ و همه توان مهندسی سپاه را برای خدمت‌رسانی به مردم متمرکز کرده‌ایم‌.

فارس: در حوزه اقتصادی مقاومتی چه تدابیری را دنبال می‌کنید؟

محمد: پس از تحریم‌ها امروز به همه ثابت شده است که باید با نگاه به درون، حرکت کنیم و از ظرفیت‌ داخلی استفاده شود و قرارگاه در این حوزه با نظام همراهی دارد، ما احساس می‌کنیم، بخشی از تدابیر رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی‌ مغفول مانده و نیاز است کل بدنه کشور در آن جهت حرکت کند و کارها در این حوزه سرعت بگیرد؛ مقام معظم رهبری همیشه بخش‌هایی از سپاه که در این حوزه حرکت کرده‌اند نظیر بخش‌های هوافضا را به عنوان الگو معرفی می‌کند،‌ این نشان می‌دهد، کشور در اقتصاد مقاومتی نیازمند الگو است و سپاه باید در این حوزه ابتدا پیش‌رونده‌ و سپس پیش برنده باشد.

فارس: ‌یکی از راهبردهای قرارگاه خاتم تلاش برای کاهش خام‌فروشی است، در این‌باره توضیح دهید

محمد: ‌متأسفانه مشکل خام‌فروشی در کشور‌‌ وجود دارد، مقام معظم رهبری در موضوع خام‌فروشی تذکر داده‌اند، به هر حال همه ارکان نظام در این حوزه کم کار کرده‌اند، یکی از هدف‌گذاری اساسی ما در دوره جدید مدیریتی قرارگاه خاتم، این است که این حوزه‌ها شناسایی شود و به نظام کمک کنیم، در بخش‌های بالادستی و میان‌دستی حوزه‌های نفتی کار زیادی شده است، اما در حوزه پایین‌دستی ابتدا به صادرات و سپس به خرید با چند برابر قیمت می‌رسیم و همه فشارهای استحصال‌، فرآوری و پالایش نفت را تحمل می‌کنیم، اما نتیجه به کسانی که این تکنولوژی را دارند واگذار می‌کنیم.

‌ما باید اول نیازهای داخلی خود را طی سنواتی برطرف کنیم و سپس در حوزه صادرات که بازار خوبی است، خلق ثروت کنیم، به ازای سرمایه‌گذاری در بخش های بالادستی و میان‌دستی، نسبت اشتغال ایجاد شده یک به سه است، یعنی اگر همان سرمایه‌گذاری که در بخش بالادستی انجام می‌شود، در بخش پایین دستی هم انجام شود، سه برابر تولید اشتغال داریم، ضمن آنکه‌ محصولات استراتژیکی را که از سایر کشورها گران می‌خریم، خودمان تولید می‌کنیم و در اختیار مردم قرار می‌دهیم.

فارس: عده‌ای معتقد هستند، قرارگاه خاتم رقیب بخش خصوصی در کشور است...

محمد: قرارگاه خاتم رقیب بخش خصوصی نیست، اتفاقا ما پیمانکاران زیادی داریم، قرارگاه خاتم در پروژه‌هایی که بخش خصوصی علاقه‌‌ای به حضور ندارد، یا ابهامی داشته باشد، حضور می‌یابد؛ خواستگاه قرارگاه خاتم ‌سازندگی کشور پس از جنگ تحمیلی است، ‌پس از جنگ همه پیمانکاران خارجی از کشور رفته بودند و پیمانکاران داخلی هم توان نداشتند، آن زمان هر  پروژه‌‌ای نظیر ساخت یک جاده، یک سد، یک آزادراه و غیره که مطرح می‌شد، پروژه‌های بزرگ به نظر می‌رسید و در توان مدیریتی کشور نبود.

در همان مقطع مباحث ساخت سد‌های کرخه و کارون سه که مطرح شد، به سمت شرکت‌های خارجی رفتند مناقصات بین‌المللی برگزار شد، اما قرارگاه خاتم برای سد کرخه مطابق یک سوم قیمت خارجی، قیمت داد و در زمان‌بندی مناسب پروژه را اجرا کرد؛ یا در کارون سه قرارگاه خاتم در بخش‌هایی از پروژه فعال شد و همین موجب شد شرکت‌های پیمانکار به خود اجازه دهند در پروژه‌ها ورود کنند، پس از آن قرارگاه تصمیم گرفت به تدریج از بازسازی فراتر رفته و پروژه‌های سنگین‌تری را تقبل کرد، بنابراین به سمت خلاء‌های نظام در حوزه‌های عمرانی و اقتصادی حرکت کردیم.

‌قرارگاه خاتم به اجرای پروژه‌هایی نظیر تونل‌های بزرگ وارد شد، دستگاه‌های TBM را وارد کار کرد و امروز رکورد ساخت یک کیلومتر تونل طویل در ماه توسط قرارگاه خاتم به ثبت رسید و این دستاورد مهمی است.

* اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی در شعاع ۷۰ کیلومتری پروژه‌های اصلی

فارس: در خصوص محرومیت‌زدایی و ایجاد معیشت پایدار در مناطق محروم، قرارگاه خاتم چه راهبردهایی را دنبال می‌کند؟

محمد: ‌امروز مجموعه قرارگاه خاتم موضوع محرومیت‌زدایی را از محل منابع خود دنبال می‌کند، در شعاع ۷۰ کیلومتری پروژه‌های قرارگاه خاتم، موضوع محرومیت‌زدایی دنبال می‌شود و برحسب نیاز، مدرسه، خانه بهداشت، پل، جاده، سرویس بهداشتی، حمام، مسجد و غیره می‌سازیم.

قرارگاه خاتم در شعاع ۷۰ کیلومتری پروژه‌های خود بسته به محرومیت منطقه، از محل منابع آن پروژه، رقمی به محرومیت‌زدایی منطقه اختصاص می‌دهد، ضمن آنکه برای این کار از همکاری مردم منطقه هم استفاده می‌کنیم، یعنی مصالح تأمین و ماشین‌آلات‌ اعزام می‌شود و کار مردمی را انجام می‌دهیم. 

فارس: آمار کلی از خدماتی که‌ در شعاع‌ ۷۰ کیلومتری پروژه‌‌های اصلی در حوزه محرومیت‌زدایی اجرا کرده‌اید، دارید؟

محمد:‌ قرارگاه خاتم در حوزه محرومیت‌زدایی تاکنون ساخت ۶ هزار واحد مسجد، ۶۰۰ واحد بازسازی گلزار شهدا، ساخت ۵۵۰ واحد مدرسه و حوزه علمیه، ساخت ۲۵۰ واحد کتابخانه‌، ۸۰۵ پروژه آب‌رسانی و آبخیزداری‌، ۶۵۵ باب‌خانه بهداشت، ۲۷۱۵ غسالخانه، حمام و سرویس بهداشتی، ساخت ۸۷۶ مجموعه ورزشی، ۵۱۰ واحد گلخانه و جایگاه پرورش دام و طیور، ‌ساخت ۱۶۶۵ کیلومتر ‌جاده و تونل و ساخت ۳۷۷ دهنه پل را انجام داده است‌.

در حوزه محرومیت‌زدایی‌ به عنوان مثال در کنار پروژه پالایشگاه ستاره خلیج فارس، خیاط‌خانه راه‌اندازی کرده‌ایم و در اختیار کمیته امداد گرفته است همه لباس‌های پرسنل این پروژه (هر ۶ ماه ۱۲۰۰۰ دست) توسط این خیاط‌خانه تأمین می‌شود و ۳۵ نفر اشتغال‌زایی انجام‌ شده است.

فارس: شنیده‌ایم در حوزه کشاورزی هم قرارگاه خاتم موضوع محرومیت‌زدایی را دنبال می‌کند‌. 

محمد: بله، در حوزه کشاورزی که با پروژه‌های محرومیت‌زدایی قرارگاه مرتبط است، ما قراردادی با دولت داریم مبنی بر اینکه که در نوار مرزی، اراضی مستعد شناسایی می‌کنیم، تسطیح اراضی و انتقال آب تا آنجا را ما انجام دهیم، سپس شرکت‌های تعاونی تأسیس می‌شوند، زمین در اختیار شرکت‌های تعاونی قرار می‌گیرد و مردم می‌توانند از این فضا استفاده کنند و درآمدزایی برای مردم دارد؛ تا امروز در این حوزه حرکت خوبی انجام شده و بخشی از اراضی تحویل شرکت تعاونی‌ها شده است. 

*‌ افزایش ۵۴ درصدی ظرفیت تولید بنزین در کشور توسط قرارگاه

فارس: در مورد ظرفیت‌هایی که با فعالیت و تلاش قرارگاه خاتم در کشور ایجاد شده‌ است، آماری بابت اطلاع مخاطب‌ ارائه کنید.

محمد: ‌در بخش تولید بنزین کل ظرفیت کشور روزانه ۶۸ میلیون لیتر بود‌ که قرارگاه روزانه ۳۷ میلیون لیتر معادل ۵۴ درصد به این رقم‌ اضافه کرده است.

‌در تولید گاز شیرین ظرفیت کشور ۶۵۰ میلیون متر مکعب‌ بود که قرارگاه ۱۵۰ میلیون متر مکعب‌ معادل ۲۳ درصد به این رقم افزوده است.

‌در بخش مخازن نفت و گاز و پتروشیمی ظرفیت کشور ۵ میلیارد متر مکعب بوده است که قرارگاه ۶ میلیارد متر مکعب معادل ۱۲۰ درصد به آن افزوده است.

‌در بخش گازوئیل و سایر فرآورده‌ها، ظرفیت کشور تولید روزانه ۹۰ میلیون لیتر بوده است که قرارگاه ۲۳ میلیون لیتر به آن افزوده است.

‌خطوط انتقال نفت و گاز در کشور ۹۰۰۰ کیلومتر بود‌، ۴۶۰۰ کیلومتر قرارگاه خاتم به اتمام رساند یا در حال اتمام است و این معادل ۵۱ درصد است.

* قرارگاه با ساخت ۶۲ سد حجم مخزن ۲۵ میلیارد متر مکعبی به ظرفیت سدهای کشور اضافه کرد

‌فارس: در حوزه ساخت سد چه ظرفیت‌هایی توسط قرارگاه خاتم تاکنون ایجاد شده است؟

محمد: حجم مخزن سدهای کشور ۲۱ میلیارد متر مکعب بود که قرارگاه با ساخت ۶۲ سد حجم مخزن ۲۵ میلیارد متر مکعبی به ظرفیت سدهای کشور اضافه کرد و این رقمی معادل ۱۱۹ درصد است، قرارگاه خاتم با ساخت ۶۴۰۰ کیلومتر خطوط انتقال لوله در ۱۵ استان، به میزان ۷۹ درصد به ظرفیت کشور افزوده است.

* قرارگاه خاتم ۴۱ درصد به ظرفیت ریلی کشور اضافه کرد

فارس: گزارشی از ظرفیت‌های ایجادی توسط قرارگاه خاتم در حوزه حمل و نقل داشته‌ باشید.

محمد:‌ در بخش آزادراهی ظرفیت کشور بیش از ۱۴۰۰ کیلومتر بود که قرارگاه خاتم حدود ۹۰۰ کیلومتر به این ظرفیت اضافه کرده است‌؛ در حوزه راه‌آهن قرارگاه خاتم با احداث ۳۹۰۰ کیلومتر زیرسازی و روسازی راه‌آهن‌ ۴۱ درصد به ظرفیت کشور در این زمینه اضافه کرده است، همچنین در بخش مترو ۲۲۷ کیلومتر خط مترو در کشور وجود دارد که قرارگاه هم ۲۵۰ کیلومتر معادل ۹۰ درصد به این ظرفیت اضافه کرده است.

‌ظرفیت کشور در بخش اسکله و بندر ۳۳ پست بود که ۵۲ پست معادل ۱۵۷ درصد هم قرارگاه به آن افزوده است، همچنین ۲۸ میلیون متر مکعب لایروبی در کشور انجام شده بود، قرارگاه خاتم هم ۵۸ میلیون متر مکعب معادل ۱۲۸ درصد به آن ‌‌افزود؛ قرارگاه در مقطعی ۱۰۰ پست اسکله صیادی و مردمی با رقمی مناسب ساخت و تحولی در زندگی مردم منطقه ایجاد شد.

فارس: از ظرفیت‌های ایجاد شده توسط قرارگاه در بخش صنایع بگویید.

محمد: ‌در صنایع مس ظرفیت کشور ۸۱۰ هزار تن بود که قرارگاه ۲۵۰ هزار تن معادل ۳۱ درصد به این ظرفیت افزوده یا در حال اضافه‌کردن است، همچنین در صنایع فولاد ظرفیت کشور ۱۴ میلیون تن بود که قرارگاه ۱.۶ میلیون تن معادل ۱۱ درصد به این ظرفیت افزوده است.

* ثبت رکورد ۱۱۲۵ کیلومتر حفاری و لاینینگ تونل در یک ماه توسط قرارگاه‌

فارس: آیا قرارگاه خاتم در خدمات عمرانی و اقتصادی برای کشور‌، توانسته است رکورد‌هایی را در اجرای پروژه‌ها ثبت کند؟

محمد: ‌بله، پالایشگاه ستاره خلیج فارس در کمترین زمان ممکن توسط قرارگاه اجرا شد و یک رکورد محسوب می‌شود، همچنین  در حوزه حفاری‌ها رکورد 55متر حفاری در یک روز را ثبت کرده‌ایم، همچنین در انجام عملیات خاکریزی رکورد 50 هزار مترمکعب در یک روز را ثبت کرده‌ایم.

‌لوله‌گذاری در دریا جزو توانمندی خاص قرارگاه است، طرح و اجرای بزرگترین مرکز دیسپچینگ گاز، توسط قرارگاه انجام شد؛ 11 هزار کیلومتر فیبر نوری در سه سال توسط قرارگاه خاتم در کشور اجرا شد که رکورد محسوب می‌‌شود.

همچنین پروژه آبرسانی غدیر در خوزستان به مدت زمان 10 ماه و خط لوله به طول ۸۶ کیلومتر، جزو رکوردهای قرارگاه محسوب می‌شود.

فارس: قرارگاه در حوزه حفاری تونل تجهیزات خاصی دارد، آیا در این حوزه هم موفق به ثبت رکورد شده‌اید؟

محمد: ‌‌‌رکورد 1125 کیلومتر حفاری و لاینینگ تونل در یک ماه داریم که در پروژه‌هایی نظیر قم‌رود اجرا شده است؛ راه‌آهن گرگان – اینچه‌ برون به طول 121 کیلومتر در کمتر از 9 ماه توسط قرارگاه انجام شد، همچنین ۱۵۴ کیلومتر آزادراه در مدت 2 سال توسط قرارگاه ساخته شد که این هم یک رکورد محسوب می‌شود. 

‌احداث 65 کیلومتر تونل در یک سال از دیگر رکوردهای ثبت شده قرارگاه خاتم است، همچنین یک میلیون متر مکعب لایروبی در ماه توسط قرارگاه خاتم انجام شد که این هم خود رکورد محسوب می‌شود.

فارس: در زلزله کرمانشاه قرارگاه خاتم چه خدماتی داشت؟

‌محمد: در زلزله کرمانشاه در 35 روز، طراحی و نصب ۸۳۵۰ دستگاه کانکس 16متری توسط قرارگاه خاتم انجام شد.

بخش سوم، گفت‌‌وگو از علی فروزنده و سعید مؤذنی

فارس

انتهای پیام/ م

0
Your rating: None

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.
اخبار دامغان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
اجتماع 9 دی ؛
نماینده ولی فقیه سپاه قائم آل محمد (عج) در اجتماع مردم دامغان در روز 9 دی اعلام کرد : دشمنان با بصیرت مردم و هوشیاری رهبر انقلاب ، از این انقلاب ما سیلی خورده است .
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس اداره منابع طبیعی دامغان خبرداد؛
رئیس اداره منابع طبیعی دامغان گفت: از ابتدای امسال چهار تن تاغ و یک هزار و ۴۶۰ تن زغال تاغ در شهرستان دامغان کشف شد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
نماینده ولی فقیه در سپاه استان سمنان:
نماینده ولی فقیه در سپاه استان سمنان گفت : دشمنان انقلاب با هم قسم شدند که انقلاب ما را براندازی کنند و نه دی ای به وجود آمد و خار و خاشاک را به زباله دان تاریخ روانه کردند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
استاد اخلاق دامغان :
در آیین بزرگداشت حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی ، استاد اخلاق دامغان گفت : عالمی که حرف خدا را بیان کند و به آن عمل کند ، این عالم شایسته تجلیل است.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
امام جمعه دامغان :
امام جمعه دامغان در خطبه های نماز جمعه گفت : بزرگداشت حماسه نه دی در تاریخ ماند و بعضی از ایام ارزش ثبت در تاریخ را دارد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دامغان گفت: توزیع کالاهای اساسی مردم در قالب طرح تنظیم بازار در این شهر آغاز شد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: چهار نفر بر اثر واژگونی یک دستگاه خودرو پیکان وانت در محور دامغان به سمنان مصدوم شدند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس منابع طبیعی دامغان:
رئیس منابع طبیعی دامغان بابیان اینکه طرح آبخیزداری اگره می‌تواند منابع آبی شمال دامغان را تغذیه کند، گفت: این طرح در اولویت اداره منابع طبیعی است.
اخبار سمنان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
کارگردان برجسته سینما می‌گوید نهادهای دولتی و نیز نهادهای فرهنگی که بودجه های کلانی در اختیار دارند در زمینه ساخت فیلم‌های مرتبط با فتنه 88 اهمال کرده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
استاندار سمنان:
استاندار سمنان بابیان اینکه کار فرهنگی به‌ویژه در حیطه کودکان و نوجوانان حساس است، گفت: ظرفیت‌های استان برای کار فرهنگی ویژه کودکان استفاده شوند
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان در پاسخ به لزوم بهسازی جاده کیاسر می‌گوید: تقویت محورهای اتصال به شمال کشور مانند جاده کیاسر درگاهی برای استان از سمت شمال کشور خواهد بود تا شاهد حضور گردشگران بیشتری از مناطق شمالی کشور باشیم.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
قیچی دولبه بروز رونق یا رکود مسکن؛
یک کارشناس اقتصاد مسکن پیشنهاد داد: برای جلوگیری از انحراف در هزینه کرد منابع در نظر گرفته شده برای بخش مسکن در لایحه بودجه ۹۸، صندوق قرض الحسنه ساخت از اقساط برگشتی مسکن مهر ایجاد شود.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد:
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با تاکید بر این که طرح مسکن مهر سال ۹۸ به اتمام می رسد، گفت: تسهیلات این طرح از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان افزایش می یابد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس منابع طبیعی مهدی‌شهر:
رئیس منابع طبیعی مهدی‌شهر بابیان اینکه ۷۵۰ هکتار علوفه کاری و کپه‌کاری در این شهرستان انجام شد، کفت: استفاده از بذر بومی در احیای مراتع در اولویت منابع طبیعی است.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
امام جمعه سمنان:
امام جمعه سمنان روز 9 دی را یکی از مهمترین روزهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: مردم در این روز با حضور حماسی خود بار دیپر با ولایت تجدید پیمان کردند.
اخبار ايران و جهان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
لاریجانی در صحن علنی مجلس:
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نهم دی‌ماه غبارآلودگی فضای سیاسی را از بین برد و کشمکش‌های داخلی را پایان داد و زنجیره‌ای از دخالت‌های فرصت‌طلبانه آمریکا و بعضی کشورهای غربی را سر جای خود نشاند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
در جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد صورت گرفت
جلسه فوری هیات امنای دانشگاه آزاد برگزار شد و رئیس هیات امنای این دانشگاه برای برخورد قاطع با خاطیان حادثه علوم و تحقیقات دستور داد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس سازمان امداد و نجات خبر داد
رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع برف و کولاک در 15 استان و ادامه روند امدادرسانی به حادثه‌دیدگان گفت: 601 خودروی گرفتار در برف رهاسازی شده است.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
علی‌رغم تعطیلی دولت فدرال آمریکا و دعوای جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در فضای سیاسی آمریکا، واحد‌های عملیاتی در عرصه‌ جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران یعنی معاونت تروریسم و اطلاعات مالی وزارت خزانه داری تعطیل نشده و هم‌چنان فعال هستند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
تیم ملی فوتبال ایران روز دوشنبه در دیداری تدارکاتی و پشت درهای بسته به مصاف تیم قطر خواهد رفت.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
کدخدایی در برنامه نگاه یک:
سخنگوی شورای نگهبان گفت: ادعای تقلب در انتخاباتی مانند 88 بازی کردن با واژه ها است.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
نویسنده برگزیده یکی از جوایز ادبی، یک سال بعد از فتنه ۸۸ جایزه خود را از یک سردار سپاه گرفت. آن سردار، شبیه سردار نقدی بود و همین عکس برای طرد شدن او از جامعه روشنفکری کفایت می‌کرد. سال‌هاست که نامی از آن نویسنده شنیده نمی‌شود!

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت