نگرانی از تامین میوه شب عید نیست/پرتقال ایام عید کمتر از 4 هزار تومان عرضه می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران
نگرانی از تامین میوه شب عید نیست/پرتقال ایام عید کمتر از 4 هزار تومان عرضه می‌شود
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان اینکه بخش زیادی از ذخیره‌سازی میوه شب عید انجام شده و نگرانی از میوه شب عید وجود ندارد، گفت: پیش‌بینی می‌شودقیمت پرتقال در ایام عید کمتر از 4 هزار تومان و سیب به قیمت مناسب‌تری عرضه شود.

حسین شیرزاد مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به اینکه شب عید نزدیک می‌شود و مردم نگرانند که آیا میوه شب عید با قیمت مناسب دستشان می‌رسد، گفت: مردم اصلا نگران نباشند، کمیته ملی تنظیم بازار کشور و کمیته راهبردی ملی تنظیم بازار میوه عید، ذخیره‌سازی 40 هزار تن پرتقال و 30 هزار تن سیب را مصوب کرده و قرار است 20 درصد ذخیره‌سازی احتیاطی هم برای سیب و پرتقال در نظر گرفته شود و در مجموع برای خرید 100 هزار تن تأمین اعتبار شده است.

وی با بیان اینکه هیچ نگرانی برای تأمین میوه شب عید وجود ندارد، گفت: نزدیک به 20 هزار تن سیب به استان‌ها حمل و در سردخانه‌ها ذخیره شده و 30 هزار تن پرتقال هم از سورتینگ‌داران خریداری شده است و هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

شیرزاد ادامه داد: توان ذخیره‌سازی و توان راهبری نیروهای ما در استان‌ها و ارتباطات ما با شبکه‌ها نشان می‌دهد که امسال هیچ گونه نگرانی از تأمین میوه شب عید وجود نخواهد داشت.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در پاسخ به اینکه با توجه به مصوبه ذخیره‌سازی 100 هزار تنی، پس شما هنوز 50 هزار تن نیاز دارید که ذخیره‌سازی کنید و آیا این میزان ذخیره‌سازی می‌تواند میزان نیاز کشور را در ایام عید تأمین کند و این ذخیره‌سازی نسبت به سال گذشته چه میزان افزایش یا کاهش دارد؟ گفت: ذخیره‌سازی ما امسال نسبت به سال 96 - 97، میزان ذخیره در سال‌های گذشته که حدود 30 هزار تن سیب و 40 هزار تن پرتقال بود.

شیرزاد در پاسخ به اینکه قرار است این میوه‌ها به چه قیمتی به دست مصرف‌کننده‌ها برسد، گفت: هنوز کمیته راهبری ملی قیمتی را برای میوه شب عید اقدام نکرده است و قرار است این قیمت‌گذاری در اسفند ماه انجام شود و« ما مطمئنیم که قیمت‌ها پایین خواهد بود.»

*پرتقال شب عید کمتر از 4 هزار تومان

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که پیش‌بینی شما از قیمت‌ها چیست، گفت: امیدواریم این دو میوه در ایام عید با حداقل قیمت دست مردم برسد و فکر نمی‌کنم که پرتقال از 4 هزار تومان بیشتر باشد، اما در مورد سیب به دلیل اینکه این محصول به دلیل سرمای بهاره امسال 400 هزار تن کاهش تولید داشت و اینکه ما شکوفه دوم سیب رابه دلیل ماندگاری کم در انبار نمی‌توانیم خریداری کنیم، به نظر می‌رسد قیمت سیب اندکی از آنچه که حدس می‌زدیم بیشتر باشد و قول می‌دهم که باقیمت مناسب‌تری عرضه شود.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در پاسخ به اینکه آیا نارنگی هم ذخیره‌سازی شده است، گفت: ذخیره‌سازی نارنگی در برنامه کمیته راهبری ملی نیست و ما این دو میوه را که به عنوان سبد اصلی میوه شب عید است را برنامه‌ریزی کرده‌ایم. 

شیرزاد ادامه داد: ما سعی می‌کنیم قیمت‌ها را پایین‌تر بیاوریم چون احساس ما این است که مردم امسال به میوه ارزان قیمت نیاز بیشتری دارند.

وی با بیان اینکه قرار بود وزارت صمت مسئول ذخیره‌سازی میوه شب عید باشد، گفت: از اردیبهشت که بحث تنظیم بازار میوه آغاز شد تا 20 آذر صنف و صنوف و وزارت صمت مسئول ذخیره‌سازی بودند اما از 20 آذر به بعد این مسئولیت به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شد و این وزارتخانه با محوریت سازمان مرکزی تعاونی روستایی مکلف به تأمین و ذخیره‌سازی شد.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در پاسخ به اینکه این میوه‌ها به چه قیمتی از باغداران خریداری می‌شود، گفت: سیب معمولاً مرداد ماه از کشاورزان خریداری می‌شود و ما در 20 آذر برای سیب مکلف به تأمین و ذخیره‌سازی شدیم و لذا مجبور هستیم از سردخانه‌ها و سورتینگ‌داران خریداری کنیم و بر اساس کیفیت سیب از 5200 تومان تا 6900 تومان متغیر است. 

شیرزاد در زمینه پرتقال هم گفت: این محصول بر اساس قیمت مصوب از سر درخت  1680 تومان و ازسورتینگ‌داران و سردخانه‌ها به قیمت 3 هزار تا 3100 تومان خریداری می‌شود و سعی می‌کنیم که با قیمت پرتقال سبد میوه عید را به تعادل برسانیم.

*تعیین قیمت خرید میوه شب عیدبه به کمیته راهبری استان‌ها محول شد

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران تصریح کرد: به خاطر اینکه قیمت سیب در استان‌ها متفاوت است،‌ قیمت سیب بر اساس مصوبه کمیته ملی تنظیم بازار میوه شب عید به کمیته راهبری استان‌ها محول شد. هر استانی با کشف قیمت همان استان اقدام به فروش خواهد کرد. این کمیته متشکل از نماینده وزارت جهاد کشاورزی، رئیس جهاد کشاورزی، رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، تعزیرات، نهادهای انتظامی و نهادهای نظارتی هستند و قیمت سیب را کشف قیمت می‌کنند و به ما اعلام می‌کنند و ما بر اساس همان کشف قیمت استانی سیب را خریداری می‌کنیم که هم به نفع تولیدکنندگان و هم به نفع مصرف‌کنندگان است و ما مشوق‌هایی را در این زمینه در نظر گرفتیم که به نفع آنها است. 

انتهای پیام/ م

0
Your rating: None

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.
اخبار دامغان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
اجتماع 9 دی ؛
نماینده ولی فقیه سپاه قائم آل محمد (عج) در اجتماع مردم دامغان در روز 9 دی اعلام کرد : دشمنان با بصیرت مردم و هوشیاری رهبر انقلاب ، از این انقلاب ما سیلی خورده است .
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس اداره منابع طبیعی دامغان خبرداد؛
رئیس اداره منابع طبیعی دامغان گفت: از ابتدای امسال چهار تن تاغ و یک هزار و ۴۶۰ تن زغال تاغ در شهرستان دامغان کشف شد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
نماینده ولی فقیه در سپاه استان سمنان:
نماینده ولی فقیه در سپاه استان سمنان گفت : دشمنان انقلاب با هم قسم شدند که انقلاب ما را براندازی کنند و نه دی ای به وجود آمد و خار و خاشاک را به زباله دان تاریخ روانه کردند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
استاد اخلاق دامغان :
در آیین بزرگداشت حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی ، استاد اخلاق دامغان گفت : عالمی که حرف خدا را بیان کند و به آن عمل کند ، این عالم شایسته تجلیل است.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
امام جمعه دامغان :
امام جمعه دامغان در خطبه های نماز جمعه گفت : بزرگداشت حماسه نه دی در تاریخ ماند و بعضی از ایام ارزش ثبت در تاریخ را دارد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دامغان گفت: توزیع کالاهای اساسی مردم در قالب طرح تنظیم بازار در این شهر آغاز شد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: چهار نفر بر اثر واژگونی یک دستگاه خودرو پیکان وانت در محور دامغان به سمنان مصدوم شدند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس منابع طبیعی دامغان:
رئیس منابع طبیعی دامغان بابیان اینکه طرح آبخیزداری اگره می‌تواند منابع آبی شمال دامغان را تغذیه کند، گفت: این طرح در اولویت اداره منابع طبیعی است.
اخبار سمنان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
کارگردان برجسته سینما می‌گوید نهادهای دولتی و نیز نهادهای فرهنگی که بودجه های کلانی در اختیار دارند در زمینه ساخت فیلم‌های مرتبط با فتنه 88 اهمال کرده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
استاندار سمنان:
استاندار سمنان بابیان اینکه کار فرهنگی به‌ویژه در حیطه کودکان و نوجوانان حساس است، گفت: ظرفیت‌های استان برای کار فرهنگی ویژه کودکان استفاده شوند
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان در پاسخ به لزوم بهسازی جاده کیاسر می‌گوید: تقویت محورهای اتصال به شمال کشور مانند جاده کیاسر درگاهی برای استان از سمت شمال کشور خواهد بود تا شاهد حضور گردشگران بیشتری از مناطق شمالی کشور باشیم.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
قیچی دولبه بروز رونق یا رکود مسکن؛
یک کارشناس اقتصاد مسکن پیشنهاد داد: برای جلوگیری از انحراف در هزینه کرد منابع در نظر گرفته شده برای بخش مسکن در لایحه بودجه ۹۸، صندوق قرض الحسنه ساخت از اقساط برگشتی مسکن مهر ایجاد شود.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد:
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با تاکید بر این که طرح مسکن مهر سال ۹۸ به اتمام می رسد، گفت: تسهیلات این طرح از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان افزایش می یابد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس منابع طبیعی مهدی‌شهر:
رئیس منابع طبیعی مهدی‌شهر بابیان اینکه ۷۵۰ هکتار علوفه کاری و کپه‌کاری در این شهرستان انجام شد، کفت: استفاده از بذر بومی در احیای مراتع در اولویت منابع طبیعی است.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
امام جمعه سمنان:
امام جمعه سمنان روز 9 دی را یکی از مهمترین روزهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: مردم در این روز با حضور حماسی خود بار دیپر با ولایت تجدید پیمان کردند.
اخبار ايران و جهان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
لاریجانی در صحن علنی مجلس:
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نهم دی‌ماه غبارآلودگی فضای سیاسی را از بین برد و کشمکش‌های داخلی را پایان داد و زنجیره‌ای از دخالت‌های فرصت‌طلبانه آمریکا و بعضی کشورهای غربی را سر جای خود نشاند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
در جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد صورت گرفت
جلسه فوری هیات امنای دانشگاه آزاد برگزار شد و رئیس هیات امنای این دانشگاه برای برخورد قاطع با خاطیان حادثه علوم و تحقیقات دستور داد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس سازمان امداد و نجات خبر داد
رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع برف و کولاک در 15 استان و ادامه روند امدادرسانی به حادثه‌دیدگان گفت: 601 خودروی گرفتار در برف رهاسازی شده است.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
علی‌رغم تعطیلی دولت فدرال آمریکا و دعوای جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در فضای سیاسی آمریکا، واحد‌های عملیاتی در عرصه‌ جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران یعنی معاونت تروریسم و اطلاعات مالی وزارت خزانه داری تعطیل نشده و هم‌چنان فعال هستند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
تیم ملی فوتبال ایران روز دوشنبه در دیداری تدارکاتی و پشت درهای بسته به مصاف تیم قطر خواهد رفت.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
کدخدایی در برنامه نگاه یک:
سخنگوی شورای نگهبان گفت: ادعای تقلب در انتخاباتی مانند 88 بازی کردن با واژه ها است.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
نویسنده برگزیده یکی از جوایز ادبی، یک سال بعد از فتنه ۸۸ جایزه خود را از یک سردار سپاه گرفت. آن سردار، شبیه سردار نقدی بود و همین عکس برای طرد شدن او از جامعه روشنفکری کفایت می‌کرد. سال‌هاست که نامی از آن نویسنده شنیده نمی‌شود!

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت