شنبه, 25 آذر 1396 - السبت 28 ربيع الأول 1439 - Saturday 16th December 2017

علمي

موجودی ترسناک با سرِ کروکودیل و تنِ بوفالو+تصاویر
روستای دورافتاده‌ای در تایلند با کشف موجودی عجیب و غریب که ترکیبی میان بوفالو و ‌کروکودیل به صحنه فیلم‌های علمی تخیلی شبیه شده است.

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : موجود عجیب و غریبی که در روستای "های روک" در منطقه "وانگین" در تایلند کشف شده و تصاویر آن در رسانه‌ها و شبکه های اجتماعی پخش شده است حیوانی با بدن یک بوفالو و سر کروکودیل است. آنطور که عکس‌ها نشان می‌دهد پوست تن و سر این موجود عجیب فلس‌هایی مثل پوست کروکودیل و چهار پای او مانند بوفالو سم دارد.

 

عجیب ترین طوفان در کهکشان+ تصویر
کارشناسان پس از سالها سرانجام معمای مرموز گردابی عظیم به شکل 6 ضلعی روی یکی از عظیم‌ترین سیارات منظومه شمسی را کشف کردند.

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : کارشناسان سرانجام علت وجود یک گرداب به شکل یک جسم هندسی 6 ضلعی بر روی قطب شمال سیاره زحل را کشف کردند.

 

گفتنی است ، این طوفان به وسعت حدود 20 هزار مایل به مدت 30 سال است که ادامه دارد و حدود مساحت آن دو برابر قطر کره زمین است و در اطراف قطب شمال سیاره زحل با سرعت 220 مایل در ساعت به چرخش ادامه می دهد.

گوشی همراه مغزتان را منفجر می کند
بر اساس تحقیقات جدید بشر در معرض تابش های خطرناک الکترومغناطیسی از طریق تلفن های همراه خاص قرار دارد.

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : دوران مدرن امروز خطرات جدی را برای جامعه بشری به بار آورده است و تنها تعداد کمی از افراد از مضرات تکنولوژی های جدید آگاه بوده و از آنها کناره گیری می کند.

 

پیوند موفق سر جدا شده کودک شانزده ماهه
پزشکان استرالیایی موفق شدند سر کودکی را که در یک سانحه رانندگی از بدنش جدا شده بود مجدداً به بدن وی پیوند بزنند.

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : پزشکان استرالیایی در یک معجزه پزشکی واقعی موفق شدند سر کودکی را که در یک حادثه‌ رانندگی از بدنش جدا شده بود به بدنش پیوند دهند.

 

با این روش ها مغزتان را جوان نگه دارید
استرس بیش از حد به بخش خاکستری مغز صدمه میزند. بخش خاکستری مغز دربردارنده سلولهایی است که اطلاعات را ذخیره و پردازش میکنند.

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : اگر از مغز خود استفاده نکنید، غیر فعال میشود. فعال نگه داشتن مغز ذهن شما را هوشیار نگه میدارد. افرادی که از نظر ذهنی فعالیتهای چالش برانگیزی انجام میدهند کمتر در خطر بیماری آلزایمر قرار دارند.

 

• کتاب بخوانید

با این اپلیکیشن در گوشی های اندروید می توانید ضبط دوطرفه صدا داشته باشید
Total Recall اپلیکیشنی برای گوشی‌های اندروید است که به شما امکان ضبط مکالمات تلفنی خود را به صورت دو طرفه و ضبط همزمان صدای میکروفون و اسپیکر گوشی را می‌‌دهد.

شهری که به جای خورشید آیینه دارد
شهر «ریوکان» نروژ پنج ماه از سال را بدون تابش نور خورشید و در تاریکی به سر می برد. اما با انجام پروژه‌ای با نام «پروژه آیینه» این مشکل تا حدودی رفع شده است.

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : آیا می توانید تصور کنید پنج ماه بدون تابش مستقیم نور خورشید زندگی کنید؟اگر این اتفاق سال ها و سال ها تکرار شود چه اتفاقی می افتد؟ شهر ۳۵۰۰ نفری ریوکان نروژ در این وضیعت زندگی می کند. شهر ریوکان در دره ای قرار دارد که اطراف آن را کوه ها فرا گرفته اند و باعث می شود نور خورشید در پنج ماه زمستان به این شهر نتابد.

 

تصاویر منحصر به فرد از یافتن آب روی مریخ
هفته‌ی گذشته ناسا با برگزاری کنفرانسی بصورت رسمی تایید کرد که در روی کره‌ی مریخ آب وجود دارد. در ادامه به تماشای ۱۰ تصویری خواهیم پرداخت که در طول سال‌های گذشته نقشی انکارناپذیر در فرآیند رسیدن به این نتیجه برای ناسا ایفا کرده است.

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : هرچند پیش از این نیز گمانه‌هایی در خصوص یافتن آب روی ماه عنوان شده بود، اما هفته‌ی گذشته ناسا با برگزاری کنفرانسی مطبوعاتی رسما از وجود آب روی کره‌ی مریخ پرده برداشت. نتیجه‌گیری ناسا حاصل چندین سال تحقیقات و تصویربرداری از سطح این کره است که در نهایت دانشمندان را به این نتیجه رسانده است. در ادامه تصاویری را مشاهده خواهید کرد که با استفاده از آن‌ها می‌توان به تاریخ پی بردن به وجود آب در روی سطح کره‌ی مریخ نگاهی کرد.

با این کد به منوی مخفی گوشی اندرویدی دسترسی داشته باشید+ تصویر
خیلی کم اتفاق می‌افتد که کاربران گوشی‌های هوشمند، تمام توانایی‌هایی دستگاه خود را کشف کنند و البته تا زمانی که یک گوشی هوشمند خواسته‌های صاحبش را برآورد کند، کشف نکردن هیچ ایرادی ندارد و احتیاجی به انجام کارهای دیگر نیست.

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : اگر فرصت و حس کنجکاوی لازم برای پیدا کردن درک عمیق‌تر از نرم‌افزار گوشی خود را دارید، شاید امروز چیزهایی را پیدا کنید که قبلاً از وجودشان اطلاعی نداشتید.

 

شباهت مافوق تصور این سیاره به زمین + تصویر
سطح سرد و یخ‌زده یکی از دورترین اجرام آسمانی در منظومه شمسی شباهتی مافوق تصور با پوشش زمین در عصر یخبندان متعلق به میلیون ها سال پیش دارد.

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : در جدیدترین تصاویر بدست آمده از سیاره کوتوله پلوتون توسط کاوشگر فضایی New Horizons کارشناسان ویژگی‌های غیر عادی و منحصر بفردی را در پوسته سطح این سیاره کشف کرده‌اند. 

 

نخستین فضاپیمای سرنشین دار ایرانی+ تصویر
نخستین فضاپیمای سرنشین دار ایرانی در موزه علم و فناوری در معرض دید عموم قرار گرفت. این فضاپیما پیشتر در بهمن ماه 93 توسط رئیس جمهور رونمایی شد.

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : این کپسول فضایی قرار بود تا پایان امسال یک سرنشین به مدار 170 کیلومتر به زمین برساند که پروژه پرتاب آن سه سال دیگر به تعویق افتاد. قبل از پرتاب نهایی این فضا پیما، دو ماکت و یک موجود زنده غیر انسان( میمون) به طور آزمایشی به فضا پرتاب خواهد شد.

 

شهاب سنگ در تهران +عکس
شهاب سنگ پنج میلیارد ساله لوت، همزمان با نخستین سالگرد افتتاح گنبد مینا (بزرگترین آسمان نمای خاورمیانه) با حضور اعضای شورای شهر تهران، هنرمندان و مسئولین شهرداری تهران رونمایی شد.

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : شهاب سنگ پنج میلیارد ساله لوت، همزمان با نخستین سالگرد افتتاح گنبد مینا (بزرگترین آسمان نمای خاورمیانه) با حضور اعضای شورای شهر تهران، هنرمندان و مسئولین شهرداری تهران رونمایی شد.

بلای وحشتناکی که سُرب بر سر جنین می آورد
پژوهش محققان دانشگاه وین استیت نشان می‌دهد، اگر زنان باردار در معرض سرب قرار گیرند این ماده می‌تواند با عبور از جفت به استخوان‌ها و اعضای در حال رشد جنین برسد.

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : این پژوهش که بر روی دو نسل انجام شده نشان می‌دهد، زنان بارداری که سابقه رویارویی با سرب داشته‌اند، ممکن است بر کودکان متولد نشده خود نیز تأثیری منفی بر جای بگذارند.

 

این ماشین مقوایی زیبا راه می رود+ تصویر
لکسوس با 1700 قطعه مقوا، نسخه‌ای مقوایی از IS را با دست ساخته و موتوری الکتریکی روی آن سوار کرده است.

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : وقتی که به اوریگامی فکر می‌کنید، احتمالا یک غاز، جغد یا نهایتا قاتل زنجیره‌ای به ذهن‌تان می‌آید. لکسوس به اوریگامی فکر کرده و یک ماشین را در ذهن‌اش دیده است.

 

16 لنز در یک دوربین +تصاویر
هنگامی که شما با استفاده از این دوربین عکس می گیرید، همه ی این ۱۶ لنز به طور همزمان و در فاصله ی کانونی مختلف به منظور “ضبط کردو و گرفتن دیتای بیشتر در هر عکس” عکس می گیرند.

 

 

 

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : پیش از این شاهد گجت هایی با دو یا ۳ دوربین اصلی بوده ایم ، ویژگی که همیشه برایمان جالب و البته عجیب بوده است.اما اگر بگوییم به تازگی دوربینی ساخته شده که دارای ۱۶ لنز بر روی خود می باشد چه ؟!

 

ب‌ام‌و ام4 جی‌تی‌اس +تصاویر
پیشرانه ب‌ام‌و ام4 جی‌تی‌اس توانایی تولید 500 اسب بخار نیرو و 442 پوندفوت گشتاور را دارد و این در شرایطی است که میزان مصرف سوخت و انتشار دی اکسید کربن این خودرو تقریبا مشابه با مدل استاندارد ام4 کوپه است.

 

 

 

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : حدود دو ماه از معرفی ب‌ام‌و کانسپت ام4 جی‌تی‌اس می گذرد اما بر خلاف دیگر مدل های مفهومی که ممکن است هیچگاه به تولید انبوه نرسند، خیلی زود شاهد حضور آن در خیابان ها خواهیم بود. ب‌ام‌و ام4 جی‌تی‌اس محصول جدید باواریایی ها خواهد بود که برای نخستین بار طی چهل و چهارمین دوره نمایشگاه خودرو توکیو که از سی‌ام اکتبر تا هشتم نوامبر برگزار می شود، در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

با حذف این مواد غذایی با بیماری های خطرناک خداحافظی کتید
اگر می‌خواهید که بیماری‌های خطرناک هیچ زمانی سراغ شما نیاید، بهتر است مصرف برخی موادغذایی را برای همیشه حذف کنید.

 

 

 

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : زمانی که پای بیماری‌های قلبی وسط می‌آید به طور قطع و یقین ارتباط آن با معده و تغذیه افراد پررنگ‌تر می‌گردد باید گفت غذای مصرفی افراد قدرت فوق‌العاده‌ای در مقابله با فشارخون بالا دارد، چرا که سدیم احتباس شده دربدن از جمله عوامل موثر در فشارخون می‌باشد، به خصوص زمانی که افراد پا به سن می‌گذارند این امر پررنگ‌تر می‌شود.

مهمترین علت کوتاهی قد
در برخی موارد علت کوتاهی قد به اختلالات کروموزومی و سندرم ترنر و یک نقص ژنتیکی در استخوان بازمی‌گردد که راه درمانی هم برای آن وجود ندارد.

 

 

 

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : متوسط قد در پایان سن رشد در زنان 162 و در مردان نیز 172 تا 175 سانتی‌متر و حداقل قد در زنان و مردان به ترتیب 152 و 162 است و اگر پایین‌تر از معیار گفته باشد کوتاهی قد به فرد نسبت داده می‌شود.

 

انجمن نجوم دامغان/همچنان موفق در جذب توریست
انجمن علوم و ستاره شناسی استان سمنان (انجمن نجوم دامغان) پنج شنبه 94/7/9 میزبان توریستهای آلمانی و چینی و ایرانیان مقیم خارج از کشور بود

 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری تیتریک : انجمن علوم و ستاره شناسی استان سمنان (انجمن نجوم دامغان)  همواره طی این سالها با تلاشی بی وقفه نقشی موثر در جذب گردشگرهای داخلی و خارجی به شهر دامغان را داشته است .این بار انجمن نجوم دامغان در پایگاه علوم و ستاره شناسی ورکیان در تاریخ پنج شنبه 94/7/9 بصورت کاملا رایگان میزبان دو توریست خارجی از آلمان و چین و همچنین جمعی از ایرانیان مقیم خارج از کشور بود که گزارش آن به روایت تصویر به شرح ذیل می باشد.

دستگاه قضایی به‌خاطر اظهارات توهین‌آمیز با مرعشی برخورد قاطع کند
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با بیان اینکه اظهارات اخیر مرعشی توهین به شعور سیاسی ملت ایران است، گفت: دستگاه قضایی برخورد قاطعی نسبت به اظهارات توهین‌آمیز مرعشی داشته باشد.

 

 

 

استفاده از فن آوری نانو در کارواش ها
اولین کارواش خودرو که با استفاده از فن آوری نانو و بدون مصرف حتی یک قطره آب اقدام به شستشوی اتومبیل ها می کند در شهرستان کنگاور راه اندازی شد.

 

 

 

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : منصور یاری نماینده انحصاری فروش محصولات نانو در استان کرمانشاه به تشریح کاربرد استفاده از فن آوری نانو در کارواش ها پرداخت و گفت: جلوگیری از هدر رفت آب و عدم آلودگی محیط زیست و سفره های آب زیرزمینی و همچنین عدم انتشار آلودگی به هنگام شستشوی خودرو به اطراف و عدم آلوده سازی محیط از جمله مزایای کارواش با تکنولوژی نانو است.

قد بلند شوید
از سال 1900 تا 1950 انسان‌ها افزایش قد را تجربه کردند که این میزان نیز حدود 4 سانتی‌متر برای هر 20 سال بود.

 

 

 

به این علایم در کودکان توجه کنید
کاهش وزن بدون دلیل در کودکان باید جدی تلقی شود. همچنین موارد ذیل می توانند از علائم سرطان در کودکان باشند

 

 

 

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : عوامل خطر چیزهایی هستند که باعث ایجاد سرطان در کودکان می شوند. اگر چه عوامل خطر ریسک سرطان در کودکان را بالا می برند، ولی علت مستقیم سرطان نیستند. چه بسا کودکانی هستند که بدون وجود عوامل خطر مبتلا به سرطان می شوند.

ماده ای مفید برای بیماران آلزایمری
نتایج یافته‌های محققان دانشگاه جورج تاون نشان می‌دهد موادی در شکلات سیاه وجود دارد که زوال عقلی ناشی از بیماری آلزایمر را به تاخیر می‌اندازد.

 

 

 

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : طی این پژوهش محققان به 119 مرد به طور تصادفی 1000 میلی‌گرم رسوراترول و همچنین دارونما دادند تا تاثیر این ماده بر آلزایمر را بررسی کنند. تمامی این افراد مبتلا به آلزایمر متعادل تا خفیف بودند.

 

این عادت غلط باعث ابتلا به کبد چرب می شود
مطالعات محققان کره جنوبی نشان می دهد که نشستن طولانی مدت علاوه بر چاقی، دیابت و بیماری های قلبی، با احتمال ابتلا به بیماری های کبدی نیز مرتبط است.

 

 

 

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : این مطالعه که با بررسی بیش از 139 هزار مرد و زن کره ای صورت گرفته، نشان می دهد، احتمال ابتلا به بیماری کبد چرب غیر الکلی در افرادی که در روز بیش از 10 ساعت می نشینند و فعالیت بدنی کمی دارند، 9 درصد بیشتر از افرادی است که در روز کمتر از پنج ساعت می نشینند.

 

استفاده از موبایل قبل از خواب ممنوع
خيلي از ما عادت کرده ايم قبل از خواب چند دقيقه (يا حتي چند ساعتي) با تلفن همراهمان مشغول باشيم.

 

 

 

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : از چک کردن ايميل گرفته تا سر زدن به فيسبوک و اينستاگرام يا خواندن اخبار آخر شب همه و همه از جمله کارهايي هستند که باعث مي شوند تلفن هاي همراه در رخت خواب هم همراه ما باشند. اما بنا به دلايل علمي بهتر است اين عادت را ترک کرد.

پرچمدار بعدی اچ تی سی در راه است
در روزهای گذشته شاهد فاش شدن عکس‌ها و مشخصات فنی گوشی A9 ساخت اچ‌تی‌سی بودیم که به نظر می‌رسید پرچمدار آینده‌ی این شرکت نیز باشد اما اطلاعات جدید فاش شده آن شایعات را رد کرده و خبر از مشخصاتی در حد گوشی‌های میان‌رده برای این گوشی می‌دهند. با زومیت همراه باشید.

 

 

 

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از جام نیوز : بنابر اطلاعات فاش شده توسط فاش کننده‌ی معروف evaleaks، گوشی One A9 اچ‌تی‌سی مجهز به پردازنده‌ی میانرده‌ی اسنپدراگون ۶۱۷ خواهد شد. انتظار می‌رود این گوشی در کنار گوشی باترفلای ۳ در روز ۷ مهر (۲۹ سپتامبر) معرفی شود.

 

از عکس های خود فیلم موزیکال بسازید
KlipMix اپلیکیشنی برای ویرایش فایل‌های ویدئویی است که امکاناتی همچون برش زدن ویدئوها، تبدیل ویدئو به فایل موسیقی و ساخت اسلاید از تصاویر را در اختیار شما قرار می دهد.

 

 

 

آی فون در اوج فروش، سامسونگ در سراشیبی
تازه‌ترین تخمین‌ها در خصوص فروش محصولات سامسونگ نشان می‌دهد که این کمپانی بتواند حدود 318 میلیون اسمارت‌فون را تا پایان سال جاری میلادی به فروش برساند؛ یعنی در قیاس با سال 2014 میلادی تنها افزایشی 0.95 درصدی! این عدد به هیچ وجه رشد چشمگیر این کمپانی در سال‌های گذشته را توجیه نمی‌کند.

 

 

 

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : با توجه به گزارش‌های دریافتی جدید از کره جنوبی، شرکت سرمایه گذاری Shinhan تخمین زده است که سامسونگ در سال 2015 نسبت به کمپانی اپل پس‌رفت‌هایی داشته است. تحلیلگران پیش بینی کرده‌اند که اپل در سال 2015 در قیاس با سال گذشته با افزایش فروش 19 درصدی محصولات روبرو شده باشد؛ در حالی که در مورد سامسونگ پیش بینی می‌شود در بهترین حالت این کمپانی بتواند به فروشی همانند سال گذشته خود دست پیدا کند.

هدست واقعیت مجازی سونی
سونی تا کنون از پروژه ی هدست واقعیت مجازی خود با نام Morpheus یاد می کرد، اما اکنون نام جدیدی به آن اختصاص داده است.

 

 

 

به گزارش سرویس علمی تیتر یک دامغان به نقل از  جام نیوز : سونی پس از نمایش هدست واقعیت مجازی خود برای یک بازی در توکیو، از آن با نام جدید PlayStation VR یاد کرد.

 

همزمانی محتوا

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت