يكشنبه, 6 اسفند 1396 - الأحد 10 جمادى الثانية 1439 - Sunday 25th February 2018

اخبار استان

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
استفاده از نهال شناسنامه‌دار گام اول افزایش بهره‌وری در تولید باغی
مبانی اقتصاد مقاومتی ایجاب می کند کشاورزی کشور به علت کمبود آب به سمت توسعه باغی حرکت کند و در تولید باغی نیز اولین گام برای کسب بهره‌وری بیشتر و باکیفیت‌ترین محصول استفاده از نهال شناسنامه‌دار و مناسب برای اقلیم و اهداف تعیین شده ازسوی بهره‌برداران است.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
اختصاص 78 میلیارد ریال تسهیلات به عشایر دام پرور استان سمنان
رئیس امور عشایری استان سمنان گفت: 78 میلیارد ریال تسهیلات به عشایر دام پرور این استان اختصاص یافت.

به گزارش گروه اقتصادی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان ، حسینی رئیس امور عشایری استان سمنان با اشاره به افزایش سهمیه پروار بندی دام عشایری در سمنان گفت: برای افزایش تولید گوشت قرمز در استان سمنان 78 میلیارد ریال به عشایر دام پرور استان سمنان اختصاص یافت.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
افت 60 درصدی حجم سد دامغان در خشکسالی اخیر
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان گفت: در حال حاضر حجم سد مخزنی شهید شاهچراغی دامغان با افت 60 درصدی روبرو است و حجم فعلی این سد چیزی حدود 40 درصد حجم کل این سد است.

به گزارش گروه اجتماعی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری ایسنا، ایرج حیدریان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان افزود: سد مخزنی شهید شاهچراغی دامغان دارای حجم 20 میلیون متر مکعب است که در حال حاضر میزان آب موجود در این سد، به حدود 9.2 میلیون متر مکعب کاهش پیدا کرده است.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
ثبت نام بیش از 2 هزار واحد تولیدی استان سمنان برای دریافت تسهیلات
طی سال جاری دو هزار و ۴۹واحد تولیدی استان سمنان برای دریافت تسهیلات رونق تولید ثبت‌نام کردند.

به گزارش گروه اقتصادی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، محمد همتیان معاون هماهنگی امور هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان در نود و نهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان گفت : طی سال جاری دو هزار و ۴۹واحد تولیدی در استان سمنان برای دریافت تسهیلات رونق تولید ثبت‌نام کردند.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
منطقه ویژه اقتصادی گرمسار پس از 2 سال در انتظار تامین زیرساختها
منطقه ویژه اقتصادی گرمسار پس از 2 سال از آغاز ساخت آن با مشکلات زیر ساختی نظیر جاده، مخابرات و آب مواجه است در حالی که این مرکز صنعتی مهم با ورود سرمایه گذاران و راه اندازی واحدهای تولیدی، نقش مهمی در توسعه اقتصادی و اشتغالزایی استان سمنان ایفا خواهد کرد.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
پرداخت بیش از 4 هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی استان سمنان
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت : در سال جاری ۴ هزارو 160 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به ۷۳۳ واحد تولیدی این استان پرداخت شده است که ۴۶ درصد از سهم استان سمنان است.

به گزارش گروه اقتصادی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان ، بهروز اسودی رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان در نود و نهمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این استان با اعلام این خبر گفت : با توجه به ایام پایانی سال و جهت تحقق سهم پرداختی استان ، بانک ها در عقد قرارداد و پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی شتاب کنند.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
مهندسان استان سمنان دقت و استحکام را سرلوحه کار خود قرار دهند
استاندار سمنان با بیان اینکه از طرح و ایده های نو نخبگان مهندس در استانداری حمایت خواهیم کرد، گفت: مهندسان استان دقت و استحکام را سرلوحه کار خود قرار دهند.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
۴۶درصد واحدهای تولیدی استان سمنان تسهیلات رونق تولید دریافت کردند
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بابیان اینکه ۴۶ درصد واحدهای تولیدی استان تسهیلات رونق تولید دریافت کردند، گفت: ۷۳۳ واحد از این تسهیلات بهره مند شدند.

به گزارش گروه اقتصادی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری مهر، بهروز اسودی صبح شنبه در نود و نهمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان به میزبانی استانداری بابیان اینکه ۴۶ درصد واحدهای تولیدی استان تسهیلات رونق تولید دریافت کردند، ابراز داشت: طی سال جاری رقم چهار هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به ۷۳۳واحد تولیدی پرداخت‌شده است.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
دشمن در مواجه با انقلاب برای رسیدن به مقاصد خود ناکام است
مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در سپاه سمنان با بیان اینکه همه تلاش ها باید در راستای دفاع از قرآن و ولایت باشد، گفت: دشمن در مواجه با انقلاب برای رسیدن به مقاصد خود ناکام است.

به گزارش گروه اجتماعی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام غلامرضا قندهاری صبح شنبه در آیین گرامیداشت هفتمین روز شهید گمنام دامغان به میزبانی آستان مقدس امامزاده قاسم زینبیه ضمن بیان اینکه ولایت ستون خیمه انقلاب و تداوم مسیر رسول الله(ص) است، ابراز داشت: دشمن در مواجه با انقلاب برای رسیدن اهداف شوم، خود را ناکام می‌بیند می‌کوشد تا با تضعیف دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی به ستون و خیمه انقلاب ضربه وارد کند.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
خانه نماز کودک و نوجوان در سمنان راه‌اندازی شد
رئیس ستاد اقامه نماز استان سمنان گفت: خانه نماز امسال در حوزه کودک و نوجوان در استان سمنان راه‌اندازی شد که تأثیر زیادی در گسترش فرهنگ نماز دارد.

به گزارش گروه اجتماعی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری کودک و نوجوان ، حجت‌الاسلام محمدرضا شمس‌الدین، رئیس ستاد اقامه نماز استان سمنان امروز ۵ اسفند با تأکید بر اینکه مسؤولان وزارت امور خارجه آمریکا گفته بودند که نمی‌گذاریم ایران ۴۰ سالگی انقلاب خود را به جشن بنشیند، افزود: باید به جشن بنشینیم و حضور داشته باشیم و به بالندگی هرچه بیشتر و دیده‌شدن انقلاب اسلامی در مقابل همه آسیب‌ها و خطرات است.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
اعزام قریب چهار هزار نفر مددجوی کمیته امداد استان سمنان به اردوهای زیارتی و فرهنگی
معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی استان سمنان از اعزام قریب چهار هزار نفر مددجوی این نهاد در سالجاری به اردوهای زیارتی و فرهنگی خبر داد و گفت: از این تعداد بیش از دو هزار و 300 نفر به اردوی زیارتی اعزام شده اند.

به گزارش گروه اجتماعی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری رضوی، محمدابراهیم یوسفیان روز شنبه در گزارشی افزود: این تعداد که نسبت به سال قبل از رشد 15 درصد برخوردار است با هزینه بیش از هشت میلیارد و 400 میلیون ریال انجام شده است.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
سامانه‌های ثبت تخلف در جاده‌های استان سمنان به 59 دستگاه رسید
سرپرست اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان گفت: با نصب چند دستگاه سامانه جدید، کنترل تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان به وسیله 59 سامانه ثبت تخلف انجام می شود.

به گزارش گروه اجتماعی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری ایرنا، احسان منصورکیایی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : سامانه های حمل و نقل هوشمند در مدیریت ترافیک محورها، کنترل اجرای درست قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و کاهش تلفات و مجروحان حوادث رانندگی نقش مهمی دارد.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
عملیات بیابان زدایی در اراضی بیابانی استان سمنان اجرا خواهد شد
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت : عملیات بیابان زدایی در بیش از ده هزار هکتار از اراضی بیابانی این استان تا پایان سال اجرا خواهد شد.

به گزارش گروه اجتماعی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، علی اصغرجلالی معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با اشاره به اینکه عملیات بیابان زدایی در بیش از ده هزار هکتار از اراضی بیابانی استان سمنان تا پایان سال اجرا خواهد شد گفت : بیابان زدایی و احیاء آنها به طرق مختلف همواره یکی از برنامه های مهم این معاونت بوده که این برنامه برای سال های آتی نیز ادامه خواهد داشت.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
وجود 6 ذخیره گاه جنگلی در استان سمنان
در استان سمنان 6 ذخیره گاه جنگلی با مساحت یک هزارو 133 هکتار در شهرستان های شاهرود ، مهدی شهر و دامغان وجود دارد.

به گزارش گروه اجتماعی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، بهزاد گلابیان رئیس اداره جنگل و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با اشاره به وجود 6 ذخیره گاه جنگلی در استان سمنان، گفت: افزایش پوشش گیاهی و جنگلی نقش موثری در جلوگیری از پر شدن مخزن سدها از رسوبات، جلوگیری از سیل های مخرب، فرسایش خاک و تخریب زمین های کشاورزی دارد.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
اشتغالزایی در بخش صنعت سمنان 20 درصد افزایش یافت
مدیرکل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری سمنان گفت: اشتغال در بخش صنعت این استان با ارایه تسهیلات سه هزار میلیارد ریالی، در سال 96 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 20 درصد افزایش یافته است.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
کاهش شمار بیمه شدگان بافنده فرش در استان سمنان
رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت : شمار بیمه شدگان بافنده فرش در این استان به دو هزار و 826 نفر کاهش یافت.

به گزارش گروه اجتماعی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، مینا خسروی رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت : از ابتدای سال تا کنون هزار و 400 مورد بازرسی از کارگاه خانگی بافت فرش در استان سمنان انجام شد.


پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
راههای روستایی استان سمنان نیازمند توجه ویژه
روستاهای سمنان علاوه بر نقش تاثیرگذار بر اقتصاد شهرها ،بخشی قابل توجه ای از محصولات کشاورزی و دامی موردنیاز استان را تولید می کنند که به اعتقاد مسوولان راه دسترسی بیش از 40 درصد این مناطق به مراکز شهری مطلوب نبوده و به توجه ویژه نیاز دارد.

به گزارش گروه اقتصادی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری ایرنا، در بسیاری از کشورهای در حال توسعه، الگوی رشد روستایی به مثابه راهبرد با اهمیت برای تامین نیازهای اساسی و توزیع بهینه منافع ناشی از توسعه ملی است. 

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
افزایش طول عمر آسفالت جاده‌ها به کمک نانوذرات
محققان دانشگاه سمنان در یک پژوهش آزمایشگاهی تلاش کردند تا عمر آسفالت جاده‌ها را به کمک نانوذرات بهبود بخشند. سالانه کیلومترها از جاده‌ها تحت عملیات تعمیر و بازسازی قرار می‌گیرند که این امر هزینه بسیار زیادی را به کشور تحمیل می‌کند.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
اعزام ۸۴۰ مبلغ به استان سمنان
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان بابیان اینکه ۸۴۰مبلغ برادر و خواهر طی دهه فجر و فاطمیه در استان اعزام شدند، گفت: ۸۱۰ نفر از این تعداد بومی و مابقی غیربومی بودند.

به گزارش گروه اجتماعی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت‌الاسلام علی شکری با بیان اینکه ۸۴۲ مبلغ در بهمن ماه سال جاری به نقاط مختلف استان سمنان اعزام شدند، تأکید کرد: هشت شهرستان میزبان ۸۱۰ مبلغ بومی و ۳۲مبلغ غیربومی اعزامی از قم و مشهد بودند.

 

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
درس های زندگی حضرت زهرا (س) باید در جامعه عملیاتی شود
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان "انفاق" را از مهمترین درس های حضرت زهرا (س) بیان کرد و گفت: درس های ارزنده زندگی بانوی بزرگ اسلام باید در جامعه عملیاتی شود.

به گزارش گروه سیاسی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری رضوی، آیت الله سیدمحمد شاهچراغی در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت ایام شهادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: آنچه برای دوستداران خاندان پیامبر (ص) مهم و تاثیرگذار است، درس هایی است که از زندگی این بزرگواران گرفته و اجرایی می شود.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
تبخیر آب در سمنان سه برابر متوسط جهانی
مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای سمنان گفت: متوسط تبخیر سالانه در استان سمنان 2200 میلی متر است که سه برابر میزان متوسط تبخیر آب در جهان است.

به گزارش گروه اجتماعی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری ایسنا، هادی مصطفایی متوسط تبخیر سالانه در دنیا 700 میلی متر و در کشور 2000 میلی متر است. متوسط سالانه بارندگی نیز در جهان 860 میلی متر، در کشور 240 میلی متر و در استان سمنان 120 میلی متر است.

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای سمنان از فعالیت حدود 881 ایستگاه سنجش و مطالعات پایه منابع آب در استان سمنان خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
یکهزار واحد تولیدی گرمسار با چالش جدی کمبود آب مواجه است
اکنون کسری آب یکهزار واحد تولیدی شهرک صنعتی گرمسار و ایوانکی به حدود 20 لیتر در ثانیه رسیده است و اگر در کوتاه مدت برای رفع این معضل تلاش نشود شاهد تعطیلی بخش قابل توجه ای از این واحدهای تولیدی واقع در غرب استان سمنان خواهیم بود.

به گزارش گروه اقتصادی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری ایرنا، بیش از 60 درصد از حدود یک هزار واحد صنعتی گرمسار و ایوانکی با چالش کمبود آب مواجه است و حفر بی رویه چاه ها ، در مناطق این شهرها باعث فرونشست زمین شده است. 

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
گردشگری در سمنان ظرفیتی مناسب برای توسعه اقتصادی استان
استان چهار فصل سمنان با برخوداری از یکهزار و 147 اثر تاریخی و جاذبه های گردشگری طبیعی و مذهبی و بوم گردی به تاکید کارشناسان امر باید از این ظرفیتهای کم نظیر بیش از پیش برای توسعه اقتصادی و رونق کسب و کار در این استان استفاده مطلوب شود.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
انجام خدمات ثبت احوال در استان سمنان بدون کارت شناسایی
مدیرکل ثبت احوال استان سمنان گفت: خدمات ثبت احوال در این استان بدون کپی شناسنامه و کارت ملی انجام می شود.

به گزارش گروه اجتماعی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، قندالی مدیر کلثبت احوال استان سمنان گفت: خدمات ثبت احوال در استان سمنان از این پس بدون ارائه کپی صفحه اول شناسنامه و کارت شناسایی ملی انجام می شود.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
معرفی ۱۶۲۳ واحد تولیدی متقاضی تسهیلات به بانکهای عامل استان سمنان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از معرفی یک هزارو۶۲۳ واحد تولیدی متقاضی تسهیلات به بانکهای عامل این استان در سالجاری خبرداد.

 

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
۳۹۶میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان سمنان پرداخت شد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: در سال جاری ۳۹۶میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان پرداخت‌شده است.

 

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
بررسی مشکلات ۵۳۹ واحد تولیدی استان سمنان
در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و بهبود تولید ، مشکلات ۵۳۹ واحد تولیدی مشکل دار استان سمنان بررسی شده است.

به گزارش گروه اقتصادی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان ، بهروز اسودی رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان در نود و هشتمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: تاکنون مسائل و مشکلات ۵۳۹ واحد تولیدی استان سمنان بررسی که در جهت رفع موانع تولید بیش از یک هزارو 300 مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
استعدادیابی از وظایف اصلی انجمن سینمای جوان است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر وجود استعدادهای فراوان فرهنگی و هنری گفت: استعدادیابی از وظایف اصلی انجمن سینمای جوان است.

به گزارش گروه اجتماعی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری شبستان، محمدرضا سوقندی در آیین افتتاحییه انجمن سینمای جوانان ایران نمایندگی شهرستان سرخه افزود: از جمله وظایف انجمن سینمای جوان در هر جایی شناخت استعدادها و تلاش برای پرورش این استعدادها است.

 

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
افزایش کلاهبرداری در فضای مجازی
رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: استفاده روز افزون کاربران از فضای مجازی به خصوص در حوزه مالی باعث گردیده میزان تراکنش‌های بانکی یک رشد چشمگیر و تصاعدی داشته باشد و از طرفی این امر موجب تمایل افراد سودجو و کلاهبردار گردیده تا با بهره‌گیری از ضعف آگاهی برخی کاربران فضای مجازی از آنها کلاهبرداری اینترنتی انجام دهند و این امر یکی از عوامل تاثیرگذار در میزان افزایش کلاهبرداری در فضای مجازی می‌باشد.

 

 

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
ساخت مسجد امام حسن مجتبی (ع) در سمنان آغاز شد
ساخت مسجد و حسینیه امام حسن مجتبی (ع) سمنان در محله عمرانکوه این شهرستان آغاز شد.

به گزارش گروه اجتماعی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان ، ساخت مسجد و حسینیه امام حسن مجتبی (ع) سمنان در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان سمنان در محله عمرانکوه این شهرستان آغاز شد.

گفتنی است ، هزینه ساخت مسجد مسجد امام حسن مجتبی (ع) با کمک خیرین و مردم سه میلیارد و 800 میلیون تومان برآورد شده است.

همزمانی محتوا

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت