چهارشنبه, 22 آذر 1396 - الأربعاء 25 ربيع الأول 1439 - Wednesday 13th December 2017

فرهنگي

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
استقبال مخاطبان از فیلم‌های «دهه کرامت» عمار/ هدف دیده شدن آثار توسط مردم است
مرتضی کلوپ، اکران‌کننده مردمی جشنواره عمار گفت: وظیفه اصلی یک اکران کننده دریافت این بازخوردها از مخاطبان است چراکه اکران کننده رابط بین تماشاگر و فیلمساز محسوب می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
شاهنامه فردوسی به روایت صدای تاریخی موسیقی ایران/ چرا حافظ ناظری آواز می خواند؟!
شب گذشته در تالار وزارت کشور، آخرین شب از کنسرت آواز پارسی با اجرای حافظ ناظری و استاد شهرام ناظری روی صحنه رفت؛ اجرایی که پس از ناکام ماندن گروه ناظری ها در قوچان شروع تور کنسرت آواز پارسی بود.

به گزارش سرويس فرهنگي تيتريک دامغان به نقل از خبرگزاری فارس، آواز پارسی همانطور که در بروشور برنامه نیز به صورت مقدمه در رابطه با آن نوشته شده، تلاشی است از سوی حافظ ناظری که بر روی اشعار حکیم طوس انجام گرفته است و آنطور که او در مقدمه اش آورده است این  تلاش را از سال 83 آغاز کرده و با رسیدن به نتایج موسیقایی اجراهای موسوم به آواز پارسی را به اتفاق پدرش در معتبرترین مراکز و تالارهای موسیقی جهان به روی صحنه برده است و اینک فرصتی مهیا گشته تا در کشور خودش اشعار فردوسی را برای مخاطبان ایرانی به اجرا در بیاورد.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
بیست و پنجمین جشنواره تئاتر سوره با نمایش «من آنجا نیستم» آغاز به کار می‌کند
بیست و پنجمین جشنواره تئاتر سوره فردا 15 مرداد با اجرای نمایش «من آنجا نیستم» به کارگردانی مهدی نعمتی در تئاتر شهر گشایش می‌یابد.

به گزارش سرويس فرهنگي تيتريک دامغان به نقل از خبرگزاری فارس، این دوره از جشنواره فردا با 4 اجرای صحنه ای و 7 اجرای خیابانی فردا رسماً آغاز به کار کرده و جشنواره تا 20 مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
نامزدهای جایزه بخش فیلم‌های سینمایی جشنواره شهر اعلام شد
نامزدهای دریافت جوایز بخش فیلم های سینمایی ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر اعلام شدند.

به گزارش سرويس فرهنگي تيتريک دامغان به نقل از خبرگزاری فارس، اعضای هیات داوران بخش‌ سینمایی این جشنواره متشکل از فریدون جیرانی، مازیار میری، منوچهر محمدی، فرهاد توحیدی، فرشاد محمدی، محمد احسانی و فاطمه گودرزی، نامزدهای دریافت جوایز این بخش را به شرح زیر اعلام کردند:

بخش بهترین فیلمنامه

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
هنرمندان ایرانی در سالگرد فاجعه اتمی هیروشیما
در سالگرد بمباران اتمی شهر هیروشیما هنرمندان سینما و عرصه ادبیات به همراهی چندتن از جانبازان شیمیایی برای شرکت در مراسم سالگرد این فاجعه وارد شهر هیروشیما شدند.

به گزارش سرويس فرهنگي تيتريک دامغان به نقل از خبرگزاری فارس، در سالگرد بمباران اتمی شهر هیروشیما و با هماهنگی موزه صلح تهران از روز گذشته هنرمندان عرصه ادبیات و سینمای ایران به همراهی چندتن از جانبازان شیمیایی همکار با  این موزه وارد ژاپن شدند تا  به‌دور از شعار، حقایق مکتوم دوره هشت ساله جنگ را به گوش جهانیان برسانند.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
امام رضا(ع) می‌خواستند مردم «دین‌شناس» و عاشق دین باشند
محقق، مفسر و پژوهشگر قرآنی، گفت: امام رضا(ع) می‌خواستند مردم فقیه در دین باشند، فقیه نه به‌ معنی اینکه مردم بروند و چندسال در حوزه درس بخوانند و لباس بپوشند و اجازه اجتهاد هم از اساتیدشان بگیرند و به محراب و منبر برگردند؛ بلکه فقیه یعنی دین‌فهم، دین‌شناس و عاشق دین بودن.

به گزارش سرويس فرهنگي تيتريک دامغان به نقل از خبرگزاری فارس، دارالعرفان استاد حسین انصاریان در سخنرانی خود در بیت‌الاحزان اصفهان اظهار داشت: از مجموعه آثاری که از وجود مبارک حضرت رضا(ع) به‌جا مانده، استفاده می‌شود که امام عاشق این بود که مردم دین‌شناس شوند؛ وقتی مردم دین را بشناسند و بفهمند که این مجموعه حق و حقیقت است و ریشه و سازندگی دارد، به دین علاقه‌مند می‌شوند و بعد از علاقه به دین، دیندار می‌شوند؛ وقتی دیندار شدند، منبعی از خیر و منفعت و سود نیز برای خود و مردم می‌شوند.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
مازیار میری بازیگران سریال جدیدش را انتخاب می کند/ آشنایی مردم با فرهنگ آپارتمان نشینی در «هیات مدیره»
نویسنده سریال «هیات مدیره» گفت: هدف از تولید این سریال آموزش مردم با قوانین و فرهنگ آپارتمان نشینی است.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
چاپ سوم کتاب «فقه و حقوق قراردادها» منتشر شد
کتاب «فقه و حقوق قراردادها ادله عام روایی» اثر حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم علیدوست به چاپ سوم رسید.

به گزارش سرويس فرهنگي تيتريک دامغان به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «فقه و حقوق قراردادها ادله عام روایی» اثر حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم علیدوست با هدف بیان قالب‌های گفت و گو در معاملات از منظر فقیهان اسلام، به چاپ سوم خود رسید.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
دبیر هنری جشنواره تجسمی فجر منصوب شد
طی حکمی از سوی دبیر دهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر، دبیر هنری این رویداد تجسمی منصوب شد.

به گزارش سرويس فرهنگي تيتريک دامغان به نقل از خبرگزاری فارس، دبیر دهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر طی حکمی «جمشید حقیقت‌شناس» را به سمت دبیر هنری این جشنواره منصوب کرد.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
نمایش «خواب خیس ماهی» هر شب میزبان هنرمندان است
نمایش «خواب خیس ماهی» به کارگردانی پویان درزی در هر اجرای خود میزبان یکی از بازیگران سینما و تلویزیون و حضور آنها بر صحنه خواهد بود.

به گزارش سرويس فرهنگي تيتريک دامغان به نقل از خبرگزاری فارس، نمایش «خواب خیس ماهی» که این روزها در تماشاخانه پایتخت به صحنه می‌رود، در هر اجرای خود شاهد حضور یکی از بازیگران سینما و تلویزیون و نقش آفرینی آنها بر صحنه نمایش خواهد بود.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
نمایشگاه قرآن یک فرصت مناسب برای پاسخگویی به سوالات دینی
کارشناس مسائل دینی، دیدار چهره به چهره را یکی از موثرترین روش‌های مشاوره برشمرد و گفت: نمایشگاه قرآن حلقه وصل بین روحانیون و جامعه هدف است.

به گزارش سرويس فرهنگي تيتريک دامغان به نقل از خبرگزاری تسنیم، بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از تاریخ 8 خردادماه افتتاح شد و تا 24 خردادماه همه روزه از ساعت 17 تا 24 پذیرای بازدیدکنندگان در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) خواهد بود.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
روایت حجت‌الاسلام قرائتی از نماز بی اثر
حجت‌الاسلام قرائتی با تأکید بر این که نماز بدون ولایت ارزشی ندارد، گفت: نمازی که در آن امام حاضر نباشد، نماز‌ بی‌اثر امثال آل سعود است.

به گزارش سرويس فرهنگي تيتريک دامغان به نقل از خبرگزاری تسنیم،  حجت‌الاسلام محسن قرائتی، در جلسه «درس‌هایی از قرآن» ویژه ماه مبارک رمضان در حرم مطهر رضوی با بیان اینکه نماز بدون ولایت بی‌فایده است، اظهار داشت: نمازی که در آن امام حاضر نباشد نماز‌ بی‌اثر امثال آل سعود می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
پاسخی به یک شبهه/ آیا دین زاییده ترس است؟
حجت‌الاسلام محمدی، یکی از کارشناسان مذهبی در پاسخ به این شبهه که دین زاییده ترس است به دو صورت حلی و نقضی پاسخ داد و گفت: مطالعات دینی این‌گونه شبهات را صریحا رد می‌کند.

به گزارش سرويس فرهنگي تيتريک دامغان به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام رضا محمدی، کارشناس رادیو معارف، در برنامه «پرسمان اعتقادی» رادیو معارف در پاسخ به این شبهه که علت گرایش به دین در بین مردم به جهت ترس بوده است و دین زاییده ترس بشر است گفت: پاسخ به این سؤال را به دوبخش می‌توان تقسیم کرد.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
ناگفته‌هایی از ابعاد شخصیتی و زندگی عارف معاصر/ اعتلای کتابخانه ملک مرهون قلم مرحوم پهلوانی است
یکی از کارهای باقیات الصالحات آن مرحوم که شاید اگر بنده بازگو نکنم غیر از خدا هیچ‌کسی از آن آگاهی نداشته باشد، نقش مؤثر و ممتد مرحوم پهلوانی تهرانی در ایجاد مقدمات رایانه‌ای شدن و مکانیزه کردن فعالیت‌های علمی کتابخانه ملک است.

به گزارش سرويس فرهنگي تيتريک دامغان به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ حسن پهلوانی تهرانی از شاگردان علامه طباطبایی و آیت‌الله انصاری همدانی چندی پیش دار فانی را وداع گفت. در همین راستا به‌سراغ «عزت‌الله دهقان» دبیرکل انجمن اسلامی فرهنگیان کشور و از دوستان نزدیک و ارادت‌مندان حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ حسن پهلوانی تهرانی رفتیم و با وی درباره شخصیت و ویژگی‌های مرحوم پهلوانی به گفت‌وگو نشستیم که در ادامه مشروح آن را می‌خوانید:

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
اهدای ترتیل قران استاد پرهیزکار به شهدای مدافع حرم
ترتیل قرآن استاد پرهیزکار به شهدای مدافع حرم اهدا شد

به گزارش سرويس فرهنگي تيتريک دامغان به نقل از خبرگزاری تسنیم، ترتیل قرآن استاد شهریار پرهیزکار طی مراسمی در ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شهدای مدافع حرم اهدا شد.

در این مراسم که امروز در ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد کلیه امتیاز مادی و معنوی اثر ترتیل استاد شهریار پرهیزکار به سپاه پاسداران واگذار شد.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
«ویلایی‌ها» گرفتار بی‌مهری مسئولین می‌شود
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد وزارت ارشاد در برخورد با فیلم ویلایی‌ها گفت که این روزها ارشاد فیلم‌های توقیفی را رونمایی می‌کند ولی کمکی به فیلم‌های روی پرده نمی‌شود.

به گزارش سرويس فرهنگي تيتريک دامغان به نقل از خبرگزاری تسنیم،  انتشار یک خبر فضای رسانه‌ای کشور را تحت الشعاع خود قرار داده است، خبری که حکایت از پایین کشیدن فیلمی سینمایی از پرده سینماهای کشور دارد، «ویلایی‌ها» فیلمی که منیر قیدی در اولین تجربه‌اش از کارگردانی، آن را تولید کرد و در جشنواره فیلم فجر تعجب همگان را برانگیخت.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
زندانیانی که خالق بزرگترین قرآن طلقی شدند+ تصاویر
بزرگ‌ترین قرآن طلقی روی چوب در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

به گزارش سرويس فرهنگي تيتريک دامغان به نقل از خبرگزاری تسنیم، بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از روز دوشنبه 8 خردادماه در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) کار خود را آغاز کرد. نمایشگاهی که با بخش‌های متفاوت و متنوع خود، فضای قرآنی را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده است.

یکی از بخش‌های پرمخاطب نمایشگاه، بخش هنرهای دستی و خصوصاً بخش تولیدات و محصولات سازمان زندان‌های کل کشور است که بیشترین مخاطب را نیز اثر فاخر مددجویان ندامتگاه مرکزی اصفهان به خود اختصاص داده است.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
«پالت» کنسرت «تمام ناتمام» را دوباره اجرا می‌کند
کنسرت «پالت» برای دومین‌بار در ماه اخیر تمدید شده و قرار است اعضای این گروه روز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت، بار دیگر کنسرت «تمام ناتمام» را در دو سانس روی صحنه ببرند.


پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
نقد و بررسی یک فیلم جنجالی که اکرانش به تعویق افتاد
نخستین نمایش عمومی فیلم جنجالی «ماه گرفتگی» همراه با نقد و بررسی، در اولین برنامه از دوره جدید «سینماروایت» برگزار می‎شود.


به گزارش سرويس فرهنگي تيتريک دامغان به نقل از خبرگزاری فارس ، «سینماروایت» در نخستین برنامه از فصل جدید خود، «ماه گرفتگی» را اکران، نقد و بررسی می‌کند.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران افتتاح شد
هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران با حضور 29 هنرمند از 14 کشور دنیا در برج میلاد تهران آغاز به کار کرد.


پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
«آستیگمات» به تدوین رسید
پس از پایان فیلمبرداری دومین ساخته مجید رضا مصطفوی، تدوین «آستیگمات» توسط بهرام دهقان انجام می‌شود.

به گزارش سرويس فرهنگي تيتريک دامغان به نقل از خبرگزاری فارس، فیلم  سینمایى «آستیگمات» به  تهیه کنندگى  و  کارگردانى  مجیدرضا مصطفوى  که  چندى قبل فیلمبردارى اش به پایان رسیده بود این روزها مراحل فنى اش را پشت سر مى‌گذارد  و به تازگى  بهرام دهقان تدوین فیلم را آغازکرده است

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
«ماه گرفتگی» از اکران کنار گذاشته شد
فیلم سینمایی «ماه گرفتگی» با موضوع اغتشاشات سال 88، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، ناگهان از اکران کنار گذاشته شد.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
«جمعه پنجم آبان» و «یکشنبه آخر سال» در غرفه‌های نمایشگاه کتاب عرضه می‌شود
مجتبی رمضانی از شاعران کشور از حضور کتاب‌هایش در نمایشگاه کتاب خبر داد و گفت: «جمعه پنجم آبان» عنوان مجموعه غزل‌های بنده است که در برگیرنده ۴۰ غزل است و قرار شده در نمایشگاه کتاب عرضه شود.

به گزارش سرويس فرهنگي تيتريک دامغان به نقل از خبرگزاری فارس ، مجتبی رمضانی از شاعران و نویسندگان کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس پیرامون اثر خود در نمایشگاه کتاب اظهار داشت: «جمعه پنجم آبان» عنوان مجموعه غزل های بنده است که در برگیرنده 40 غزل است.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
شخص وزیر بهداشت مسئول رسیدگی به پرونده کیارستمی است
سیدرضا صالحی امیری گفت: وزیر بهداشت و درمان شخصاً پیگیر پرونده زنده‌یاد عباس کیارستمی و مرجع رسمی برای رسیدگی به این پرونده شخص وزیر است که نظر نهایی را می‌دهد، اظهارنظر در این مورد در تخصص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
تلاوت حافظ روشندل قرآن کریم در مسابقات بین‌المللی
عبدالله محمد‌نژاد حافظ روشندل قرآن کریم به ارائه محفوظات خود در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم پرداخت.

به گزارش سرويس فرهنگي تيتريک دامغان به نقل از خبرگزاری فارس مرحله مقدماتی رشته حفظ کل قرآن کریم در دو  بخش بزرگسالان و روشندلان به پایان رسید.

 

انتهای پیام/

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
صورت آسمانی «بارانا» دختر «بنیامین» با «چادر» و در حال «دعا» +عکس
بنیامین تازه ترین پست اینستاگرام خود را به تصویری از دخترش بارانا در حال دعا برای مادر اختصاص داد.

به گزارش سرویس فرهنگی تیتریک دامغان به نقل از جام نیـوز ، بنیامین بهادری خواننده پاپ موسیقی ایران تصویری از دخترش بارانا در حال دعا منتشر کرد.

 

بنیامین در توضیح تصویر،  زیر آن نوشت: بارانا در حال دعای خیر برای مادر مرحومش.

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
تسلیت رضا صادقی به آذربایجانی ها و خانواده عارف لرستانی +عکس
رضا صادقی آخرین مطلب صفحه شخصی خود را به همدری با هموطنان آذری زبان و خانواده عارف لرستانی اختصاص داد.

به گزارش سرویس فرهنگی تیتریک دامغان به نقل از جام نیـوز ، رضا صادقی خواننده و ترانه سرای کشور در صفحه اینستاگرامش، درگذشت هموطنان آذربایجانی و همچنین بازیگر سینما عارف لرستانی را تسلیت گفت.

 

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
سخنان مبهم سحرقریشی درباره طلاق از امید علومی
با اظهارنظر اخیر قریشی عملا برخی شایعات درباره ازدواج نکردن وی به واقعیت پیوست.

به گزارش سرویس فرهنگی تیتریک دامغان به نقل از جام نیـوز ، سحر قریشی سال گذشته در برنامه دید در شب در پاسخ به سوالی درباره نسبتش با امید علومی گفت: من به هر حال در شرایطی نیستم که تنها بخواهم به زندگی ام ادامه بدهم، البته من امید را از قبل می شناختم ولی الان درمرحله نامزدی آن هم به صورت محرم برای آشنایی بیشتر با هم هستیم.

 

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
مجید بنی فاطمه عزادار شد
پدر حاج سید مجید بنی فاطمه دارفانی را وداع گفت.

به گزارش سرویس فرهنگی تیتریک دامغان به نقل از جام نیـوز ، پدر ذاکر اهل بیت (ع) حاج سید مجید بنی فاطمه درگذشت.

 

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
سری جدید سریال «فرار از زندان» روی آنتن رفت
از پانزدهم فروردین سال جاری، فصل پنجم سریال پر مخاطب «فرار از زندان» از شبکه فاکس آمریکا روی آنتن رفت. در این سریال خاور‌ میانه، به گونه‌ای تصویر می‌شود که هیچ امنیتی در آنجا وجود ندارد.

به گزارش سرویس فرهنگی تیتریک دامغان به نقل از جام نیـوز ، از پانزدهم فروردین سال جاری، فصل پنجم سریال پر مخاطب «فرار از زندان» از شبکه فاکس آمریکا روی آنتن رفت. این سریال که در آمارگیری سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ به عنوان پرمخاطب‌ترین مجموعه تلویزیونی جهان شناخته شد، داستان دو برادر است که در هر فصل اتفاقات جدیدی برایشان رخ می‌دهد.

 

همزمانی محتوا

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت